2020 Sağlık Bakanlığı sürekli işçi alımı kura sonuçları sorgulama adresi

2020 Sağlık Bakanlığı sürekli işçi alımı kura sonuçları sorgulama adresi

Sağlık Bakanlığı kura sonuçları 2020 yılında Bakanlık bünyesinde istihdam edilecek 14 bin personelin kimler olduğunu gösterecek. Corona virüsü tedbirleri nedeniyle Ankara’da gerçekleştirilecek kura çekimine dışarıdan aday kabul edilmeyecek. Peki, Sağlık Bakanlığı işçi alımı kura sonuçları saat kaçta açıklanacak?

Sağlık Bakanlığı işçi alımı kuraları ile ilgili süreçte sona gelindi. Geçtiğimiz günlerde yapılan açıklamada kuralarla ilgili detaylar paylaşılmıştı. Kuruma ilişkin personel alımı süreciyle ilgili ilk müjde Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından verilmişti.

Ardından sürekli işçi alımı için branş dağılımı duyurulmuş ve başvuru süreci İŞKUR tarafından başlatılmıştı. Başvuru sürecinin sona ermesiyle birlikte kura sonuçları için geri sayım başlamıştı.

SAĞLIK BAKANLIĞI SÜREKLİ İŞÇİ ALIMI KURA ÇEKİMİ NE ZAMAN?

İŞKUR tarafından yapılan açıklamaya göre 14 bin işçi alımı için kura çekimi 8 Nisan’da Ankara’da yapılacak.

SAĞLIK BAKANLIĞI KURA SONUÇLARI SAAT KAÇTA AÇIKLANACAK?

Kura çekiminin tamamlanmasıyla birlikte sonuçlar kurum tarafından açıklanacak. Corona virüs salgını ile mücadele kapsamında kura salonuna katılımcı alınmayacak. Kura sonuçları aynı gün saat 20.00'den sonra https://iscisonuc.saglik.gov.tr internet adresinden ilan edilecektir.

KURA SONUÇ SAYFASI İÇİN TIKLAYINIZ…

SAĞLIK BAKANI KOCA NE DEMİŞTİ?

"Temizlik hizmetleri, koruma ve güvenlik hizmetleri ve klinik destek elemanı olarak, diğer hizmetlerde görev yapmak üzere toplam 14 bin sürekli işçi istihdamı yapılacaktır. Başvurular, 26 Mart-30 Mart 2020 tarihleri arasında Türkiye İş Kurumu'nun internet sitesi üzerinden yapılacak. Bu atamaların, salgınla daha etkili mücadele etmemize ve vatandaşlarımıza daha nitelikli sağlık hizmeti sunulmasında önemli katkılar sağlayacağına inanıyorum. Hayırlı olsun."

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS