23. dönem POMEM mülakatları ne zaman yapılacak?

23. dönem POMEM mülakatları ne zaman yapılacak?  © DHA

Polis Meslek Eğitim Merkezleri 10 bin polis alımı mülakat tarihi için bekleyen adaylara detaylı bilgiyi verecek. EGM bünyesinde yapılacak olan 23. dönem POMEM mülakatları başvuruları geçtiğimiz günlerde tamamlanmıştı. Peki, 23. dönem POMEM mülakat tarihi belli oldu mu?

POMEM mülakatları için geri sayım devam ederken 1-14 Ekim tarihleri arasında başvurularını tamamlayan adaylar EGM’den gelecek açıklamayı beklemeye başladı. “pa.edu.tr” adresinde yapılan başvurular sonrasında adayların mülakatlara çağırılacağı belirtilmişti. Peki, POMEM mülakatları ne zaman yapılacak?

POMEM SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

23. dönem POMEM polis alımı başvuru sonuçlarının, ne zaman açıklanacağına dair bir bilgi henüz yok. Konu hakkında bir açıklama ya da gelişme olduğu takdirde haberimizden takip edebilirsiniz. Öte yandan, Sınava giriş koşulları, sınav takvimi ve diğer hususlar, Polis Akademisinin "www.pa.edu.tr" internet sitesinden ilan edilecek.

Polis Akademisi Başkanlığı Polis Meslek Eğitim Merkezlerine 23. dönem için bini kadın olmak üzere, 10 bin öğrenci alımı gerçekleştiriliyor. Alınacak polis memuru adaylarının, 7 bin 200'ü erkek, 800'ü kadın lisans mezunu öğrencilerden, bin 800'ü erkek, 200'ü kadın ön lisans mezunu öğrencilerden oluşacak.

POMEM'in ilanına Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından denkliği kabul edilen yurt dışındaki yükseköğrenim kurumlarında eğitim görmüş adaylar da başvuru yapabildi. Ön başvurular ise 1-14 Ekim 2018 tarihlerinde Polis Akademisinin "www.pa.edu.tr" internet sitesinden tamamlandı.

{$ item.Category.Title $}

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS