23. Dönem POMEM sınav sonuçları sorgulama işlemleri başladı

23. Dönem POMEM sınav sonuçları sorgulama işlemleri başladı © DHA

POMEM sonuçları için kurumdan gelecek açıklamayı bekleyen adaylara sevindirici haber 12 Mart 2019 günü geldi. Polis Akademisi Başkanlığı tarafından yapılan duyuruda 23. Dönem POMEM sınav sonuçları sorgulama işlemlerinin erişime açıldığı bilgisi aktarıldı. Peki, sınava ilişkin sonuçlar nereden ve nasıl öğrenilebilecek?

2019 POMEM sınav sonucu için beklenen açıklama akşam saatlerinde geldi. 23. Dönem POMEM sınavına katılan adayların sınavlardan elde ettikleri sonuçlar belli oldu. e-Devlet Kapısı üzerinden sınav sonuçlarını öğrenebilecek olan adaylar  bir aşamayı daha geride bırakmış olacak.

POMEM sonuçları ile ilgili Polis Akademisi Başkanlığı’ndan yapılan açıklama ise şöyle; 23.Dönem POMEM Giriş Sınavı sonuçları açıklanmıştır. Adaylara sonuçlar, posta yoluyla veya diğer iletişim araçlarıyla bildirilmeyecek olup, resmi internet sitemiz üzerinden ilan edilen sonuçlar tebligat niteliğindedir.

Yedek planlamalara ilişkin sonuçlar da resmi internet sitemizde açıklanacak, yedek olarak planlanan adaylara posta yoluyla veya diğer iletişim araçlarıyla herhangi bir bildirimde bulunulmayacaktır. Bu nedenle sınav sonucunda yedek olarak belirlenen adayların yapılacak yedek planlamalar ile ilgili olarak resmi internet sitemizi takip etmeleri gerekmektedir. Tüm adaylara ilanen duyurulur.

POLİS AKADEMİSİ BAŞKANLIĞI ADAYLARI UYARDI

Adaylara yapılan uyarılarda sonuçların ek olarak gönderilmeyeceği hatırlatılırken sınav sonuçlarının sistem üzerinden kontrol edilmesi gerektiği ifade edildi. Buna göre adaylar e-Devlet üzerinden giriş yaparak sınav sonuç belgesini kolaylıkla alabilecek.

POMEM SONUÇLARI İÇİN TIKLAYINIZ…

{$ item.Category.Title $}

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS