Son Dakika

27-28 Şubat 2021 hafta sonu yasağı saat kaçta başlıyor, kaçta bitiyor? Hafta sonu sokağa çıkma yasakları ne zaman bitecek?

A A

26.02.2021 - 13:24 Son Güncelleme:

Hafta sonu kısıtlamasına sayılı saatler kala “Bu hafta sonu sokağa çıkma yasağı var mı? Hafta sonu sokak kısıtlaması saatleri kaç?” sorgulamaları hız kazandı.  Özellikle Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ve Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın normalleşmeyle ilgili açıklamalarından sonra hafta sonu yasağına dair detaylar merak konusu oldu. Peki, 27-28 Şubat 2021 hafta sonu sokağa çıkma yasağı var mı? Hafta sonu yasakları ne zaman bitecek? İşte hafta sonu sokak kısıtlaması saatleri..

27-28 Şubat 2021 hafta sonu yasağı saat kaçta başlıyor, kaçta bitiyor? Hafta sonu sokağa çıkma yasakları ne zaman bitecek?

Geçtiğimiz hafta Kabine Toplantısı kararlarını duyuran Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Mart ayında normalleşiyoruz' vurgusunu yapmıştı. Şimdi gözler 27-28 Şubat 2021 hafta sonu sokağa çıkma yasağının olup olmadığına çevrildi.

27-28 Şubat 2021 hafta sonu sokağa çıkma yasağı var mı?

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Twitter hasabından, 'Normalleşme adımlarını titizlikle çalışıyoruz. Yerinde karar dönemi ile kademeli normalleşeceğiz. 1 Mart itibarıyla süreç belirlenen kriterler çerçevesinde, dört risk seviyesinde valilerimizin başkanlığındaki il hıfzıssıha kurullarımızla başlayacak' demişti.  O nedenle bu hafta sonu (27-28 Şubat) sokağa çıkma kısıtlamasının akıbeti araştırılıyor. 

Hafta sonu sokağa çıkma yasakları ne zaman bitecek?

Hafta sonu kısıtlamalarının sona erdiğine dair henüz resmi bir açıklama gelmedi. Hafta sonu sokağa çıkma yasağıyla ilgili net bilginin 1 Mart 2021 tarihinde yapılacak olan Kabine Toplantısı sonrasında açıklanması bekleniyor.

Hafta sonu sokak kısıtlaması saatleri

Koronavirüs önlemleri kapsamında uygulanan sokağa çıkma yasağı her hafta cuma akşamı saat 21:00’de başlıyor ve pazartesi sabah 05:00’e kadar devam ediyor. 

1 Mart’ta sokağa çıkma yasağı kalkıyor mu? İstanbul’da normalleşme ne zaman başlıyor?