27 Ocak Sayısal Loto çekilişi sonuçları: Milli Piyano İdaresi (MPİ) son dakika sonucu

27 Ocak Sayısal Loto çekilişi sonuçları: Milli Piyano İdaresi (MPİ) son dakika sonucu

27 Ocak Sayısal Loto çekilişi sonuçları, Milli Piyango İdaresi (MPİ) sayfasında canlı yayında son dakika olarak açıklandı. Sayısal Loto’da bu haftaki ikramiye tutarı 4 milyon 43 bin 544 TL olarak noter huzurunda açıklandı. Talihli numaralar canlı yayında açıklanırken, büyük ikramiye geçen hafta devretmişti. Peki şans oyununda devir sayısı kaç? Süper Loto’da olduğu gibi devir yaşanır mı?

Milli Piyango İdaresi (MPİ) Ankara, Balgat binasında 27 Ocak Sayısal Loto sonuçları açıklandı. Sonuçlar 21:18’te açıklanırken, noter huzurunda büyük ikramiye 4 milyon 43 bin 544 Türk Lirası olarak belirlendi. Ajanslar son dakika haberleri olarak açıkladı. Geçen hafta şans oyununda devir yaşanmıştı. Geçen hafta devir tutarı 1.917.680,20 TL olarak idare tarafından açıklanmıştı. Canlı yayında açıklanan şanslı rakamlar haber içeriğimizde yer alıyor. İşte 27 Ocak 2018 tarihinde çekilen şans oyununda çıkan numaralar:


 4 14 16 40 44 45


GEÇEN HAFTA NE YAŞANDI? (20 OCAK)


Geçen hafta büyük ikramiyede devir yaşandı. Devir tutarı 1.917.680,20 TL. 5 bilen 191 kişi 4 bin 228 lira 90 kuruş olarak açıklandı. 4 bilen 9 bin 125 kişi 66 lira 40 kuruş kazandı. 3 bin 164 bin 136 kişi 10 lira 45 kuruş kazandı.


27 OCAK ŞANS OYUNU SORGU SAYFASI


27 Ocak'ta çekilen şans oyununa dair büyük ikramiye verileri Milli Piyango İdaresi'nin Sayısal Loto çekilişi sayfasında açıklanacak. Sayfayı ziyaret etmek için TIKLAYINIZ27 Ocak 2018 tarihli Sayısal Loto çekildi


SÜPER LOTO GİBİ OLUR MU?


Süper Loto şans oyununda bu hafta 42 milyon liralık ikramiye tek bir kişiye çıktı (Erzincan-Merkez) Bu akşam şans oyununda birinci devir yaşanırken, Süper Loto gibi olur mu sorusu soruldu. Milli Piyango İdaresi Sayısal Loto devir sayısını açıkladı. Kurum “devir üç haftadan fazla olamaz. Dördüncü haftada da altı numarayı doğru tahmin eden çıkmazsa, bu gruba ayrılan tutar önceki haftalardan devredilmiş tutarlar ile birlikte beş numarayı (olmaması halinde dört numarayı) bilenler arasında dağıtılır.” açıklamasında bulundu.


SAYISAL LOTO EN ÇOK ÇIKAN SAYILAR


Sayısal Loto’da 1106 haftada en çok çıkan 6 sayı: 38 sayısı 158 kez şans oyununda çıktı. 38 sayısı 6 haftada bir çıkmaktadır. 18 sayısı 156 kez şans oyununda çıktı. 18 sayısı 7 haftada bir çıkıyor. 21 sayısı 151 kez, 1 sayısı 149 kez, 16 sayısı 149 kez, 36 sayısı ise 149 kez çıktı.


SAYISAL LOTO NASIL OYNANIR?


İdare tarafından düzenlenen, katılımcıların 1-49 sayı kümesi içinden çekilişle belirlenecek olan 6, 5, 4, ve 3 sayının doğru tahmin edilmesine dayanan ve kısaca " oyun " olarak da ifade edilen şans oyunudur.


Çekiliş özel çekiliş küresi kullanılmak suretiyle oyun planına göre dağıtılacak ikramiyeleri kazanacak numaraların belirlenmesidir. Çekilişler İdarece belirlenecek gün ve saatte gerçekleştirilir.


İkramiyelerin ödenmesinde yetkileri dahilinde olması koşuluyla bayiler ve İdarece belirlenen Şubeler yükümlüdür.


İkramiyelerin, bayiler ve Şubelerce ödenme süreleri idarece belirlenir. İkramiyeler, çekiliş tarihinden itibaren 1 yıl geçtikten sonra zaman aşımına uğrar.


Sistem tarafından kabul edilmeyen sahte, tahrif edilmiş, yırtılmış, zaman aşımına uğramış, iptal edilmiş biletlere ikramiye ödenmez. Bir bilete ikramiye ödenebilmesi için en az çekilen sayılar, barkot, bilet güvenlik numarası ve arka yüzündeki bilet seri numarasının açık şekilde okunması gerekir.


Sayısal loto oyununda bir kaç hafta üst üste altı numarayı doğru tahmin eden çıkmaması üzerine ertesi haftalara devir sayısının artması, hasılatın çok yüksek olması üzerine sayısal loto oyun planında yapılan değişiklikle, "Bir haftaya ait oyunda altı bilen çıkmaması halinde bu gruba ayrılan ikramiye, ertesi hafta altı numarayı doğru tahmin edenlere dağıtılmak üzere devredilir. Bu şekilde yapılacak devir üç haftadan fazla olamaz. Dördüncü haftada altı numarayı doğru tahmin eden çıkmazsa, bu gruba ayrılan tutar, önceki haftalardan devredilmiş tutarlar ile birlikte beş numarayı (olmaması halinde dört numarayı) bilenler arasında dağıtılır." olarak belirlenmiştir.


Sayısal Loto oyunu çekilişlerinde ikramiye kazanan talihlilerin ikramiyeleri,


·         (3) ve (4) bilenlere, ikramiyeleri Loto bayilerinden,


·         (5) bilenlere, ikramiyeleri Loto bayileri veya MPİ Şubelerinden,


·         (6) bilenlere ise, ikramiyeleri MPİ Genel Müdürlüğümüz tarafından ödenecektir.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS