28-29 Kasım hafta sonu sokağa çıkma yasağı var mı? Bu akşam yasak başlıyor mu? Cumartesi Pazar yasak var mı?

28-29 Kasım hafta sonu sokağa çıkma yasağı var mı? Bu akşam yasak başlıyor mu? Cumartesi Pazar yasak var mı?

Geçtiğimiz hafta uygulamaya konulan hafta sonu sokağa çıkma yasağından sonra bu hafta yasaklarla ilgili herhangi bir değişiklik olup olmadığı araştırılmaya başladı. Peki, 28-29 Kasım hafta sonu sokağa çıkma yasağı var mı? Yarın akşam yani cuma akşamı 20:00'dan sonra yasak başlıyor mu? Cumartesi sabah 10'a kadar yasak var mı? Yeni tedbirlerle ilgili detaylar haberimizde..

Sokağa çıkma yasağı uzun zaman sonra geçtiğimiz hafta tekrar uygulandı. Yeni tedbirler kapsamında uygulanan hafta sonu 10:00-20:00 saatleri dışındaki sokağa çıkma yasağı pek çok karışıklığa neden oldu. O nedenle bu hafta sonu yasakların hangi saatler arasında olacağı araştırılmaya başladı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Bilim Kurulu toplantısı sonrasında açıklamalarda bulundu. Vatandaşlar sokağa çıkma yasağı ile ilgili son durumu merak ediyorlar.  Sokağa çıkma yasağı ne zaman başlıyor, bu hafta sonu 28- 29 Kasım'da var mı, saatleri neler? Yarın akşam yasak başlıyor mu? Cumartesi sabah 10'a kadar yasak var mı? 

28-29 Kasım hafta sonu sokağa çıkma yasağı var mı 2020?

Sokağa çıkma yasağı hafta sonları 10:00-20:00 saatleri dışında uygulanacaktır. Yayınlanan genelgeye göre, bu hafta sokağa çıkma yasağı 28 Kasım 2020 Cumartesi saat 20.00'de başlayacak ve 29 Kasım Pazar saat 10.00'da bitecek. Sonrasında 29 Kasım 2020 Pazar akşam saat 20.00'de tekrar başlayacak ve 30 Kasım Pazartesi sabah saat 05.00'de sona erecek.

20 yaş altı ve 65 yaş üstü ile ilgili de bir karar bulunuyor. 20 yaş altı vatandaşlar gün içerisinde 13.00-16.00 saatleri arasında sokağa çıkabilecek. Belirtilen saatler dışında 20 yaş altı vatandaşların sokağa çıkmaları yasaklandı. Ayrıca İçişleri Bakanlığı, yeni bir karar alınıncaya kadar hafta sonları yasakların devam edeceğini de duyurdu.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın Bilim Kurulu Toplantısı sonrasında sokağa çıkma yasağıyla ilgili yaptığı açıklama;

Bakan Koca yaptığı açıklamada 'Geçen hafta sonu başladı kısıtlamalar. Ortalama 2 hafta içerisinde sonucu değerlendirmek mümkün olur. Dolayısıyla şu an değerlendirmek için erken. Önümüzdeki hafta bu kısıtlamaların pandeminin seyrini nasıl etkilediğini görmüş olacağız. Ona göre de ilave tedbir alınıp alınmaması gerektiği öneri olarak sunulmuş olacak. 'Biz hafta sonu 20 ile sabah 10 arası sokağa çıkma yasağı olacak' demiş olsaydık aynı algı olmazdı. Ama aslında olan buydu. Bu, gerektiğinde daha da genişletilebilir. Gelecek hafta Bilim Kurulu'nda zaten değerlendirmiş olacağız. Önemli olan vatandaşımızın bireysel olarak hassasiyetle uymaları gerektiğidir. Zorunlu olmadıkça, evden mümkün mertebe çıkmamalıyız. Ev ortamında bulaşların çok yoğun olduğunu biliyoruz. ' ifadeleri kullandı.

 Sokağa çıkma yasağı çocuklar için saat kaçta başlıyor? Kaç doğumlulara sokağa çıkma yasağı var?

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS