"3 bin kişilik şerefsiz listesi yok ama..."

"3 bin kişilik şerefsiz listesi yok ama..."

MHP Genel Başkan Yardımcısı Celal Adan, TBMM'de basın toplantısı düzenledi. Adan, "Bizde bir liste yok. Vatan hainleri ortada zaten. Bu şerefsizler doğuyu verelim kurtulalım diyenler. Bu kesimin vatan sevgisi yok. Sayın Öcalan bizim liderimizdir diyen partinin mensupları için Başkanımız bilinçlice şerefsiz tabiri kullanmıştır" dedi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin, "HDP'ye oy veren şerefsizler" sözleriyle başlayan polemik devam ediyor. Bahçeli'nin danışmanı Metin Özkan, dün akşam katıldığı bir TV programında Bahçeli'nin bahsettiği  "Viski içip oyunu HDP'ye veren şerefsizlerin" bir de listesi olduğunu da ilk kez açıklayarak, "Kimlerdir? İsterseniz çantamda listesi var ama; 3 bin kişi açıp burada saymayayım, zamanımız kalmayabilir" dedi.

Özkan'ın sözleri, TBMM'de basın toplantısı düzenleyen MHP Genel Başkan Yardımcısı Celal Adan'a da soruldu. Adan, "Bizde bir liste yok. Vatan hainleri ortada zaten. Bu şerefsizler, doğuyu verelim kurtulalım diyenler. Bu kesimin vatan sevgisi yok. 'Sayın Öcalan bizim liderimizdir' diyen partinin mensupları için Başkanımız bilinçlice şerefsiz tabiri kullanmıştır. Her türlü şerefsizliğe öncülük yapan PKK ile birlikteliğe devam edenlerin, Devlet BAHÇELİ’ye dil uzatmaya gücü yetmez" şeklinde konuştu.

"Azınlık hükümetini desteklemediğimiz çok net. Türk askerinin dağlarda şerefsizce davranan PKK’ya karşı verdiği mücadeleyi destekliyoruz" diyen Adan, "Bu alçaklarla sonuna kadar savaşırız" ifadesini kullandı.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS