30 Ağustos’ta toplu ulaşım ücretsiz mi, otobüsler ve metrobüsler bedava mı?

30 Ağustos’ta toplu ulaşım ücretsiz mi, otobüsler ve metrobüsler bedava mı?

30 Ağustos 2019 Cuma günü Zafer Bayramı olarak yurt genelinde kutlanacak. Resmi tatillerde ücretsiz toplu ulaşım uygulamasına geçen birçok belediye de otobüs, metrobüs, tramvay ve metro gibi toplu ulaşım araçlarını bedava yapacak. Peki, İstanbul ve Ankara’da toplu ulaşım ücretsiz olacak mı?

30 Ağustos’ta otobüs, metrobüs, metro ve tramvay kullanacak olan kişiler belediyelerin resmi tatillerde uygulamaya koyduğu ücretsiz toplu ulaşım sistemini kullanıp kullanmayacaklarını araştırmayı sürdürüyor. Konuyla ilgili bazı kurumlardan ise ücretsiz toplu ulaşımla ilgili bilgilendirmeler geldi. İşte yapılan açıklamalarda yer alan detaylar…


İSTANBUL’DA METRO VE METROBÜS ÜCRETSİZ Mİ?


İstanbullular, yarın İstanbulkart entegrasyonuna dahil tüm toplu taşıma araçlarında kartını okutmak suretiyle ücretsiz yolculuk yapacak. Ücret bedellerinin tamamı İBB'nin bütçesinden karşılanacak. Yarına özel olarak toplu taşımaya ek seferler de konulacak.


ANKARA’DA DA TOPLU ULAŞIM BEDAVA


Konuyla ilgili EGO’nun resmi Twitter hesabı üzerinden yapılan açıklama şöyle; 30 Ağustos Zafer Bayramımızda, kutlama programı kapsamında tören ve etkinliklere vatandaşların katılabilmesi için 30 Ağustos 2019 Cuma günü saat 06.00'dan saat 24.00'e kadar EGO Otobüsleri, Ankaray, Metro ve Teleferik’te ücretsiz toplu taşıma hizmeti verilecektir.


Diğer illerdeki ulaşım sistemi için belediyelerin resmi internet adresi üzerinden ya da sosyal medya hesaplarından bilgileri öğrenebilirsiniz.
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS