31 Mayıs koronavirüs tablosu açıklandı mı? Corona virüsü vaka sayısı kaç olacak?

31 Mayıs koronavirüs tablosu açıklandı mı? Corona virüsü vaka sayısı kaç olacak?

Corona virüsü güncel vaka sayısı 31 Mayıs 2020 koronavirüs tablosu içerisinde paylaşılacak. Covid-19’la ilgili kısıtlamaların birer birer kalktığı günlerde son vaka sayıları birçok Sağlık Bakanlığı’nın gündeminde yer almaya devam ediyor. Peki, son verilere göre koronavirüs vaka ve ölü sayısı kaç oldu?

Sağlık Bakanlığı tarafından her gün açıklanan verilerde Türkiye’de corona virüse yakalanan kişi sayısı ve virüs nedeniyle hayatını kaybeden vaka sayısı paylaşılıyor.

Geçtiğimiz günlerde olumlu rakamların gelmeye başlamasıyla birlikte kısıtlamalarda hafifletmeye gidilmişti. Önce berberler ve AVM’ler açılmış, ardından kısıtlamanın bulunduğu şehir sayısı azaltılmıştı. Son kabine toplantısında ise şehirler arası seyahat kısıtlamasının tüm illerde kaldırılması kararı çıkmıştı.

CORONA VİRÜSÜ VAKA SAYISI KAÇ OLDU?

30 Mayıs 2020 Cumartesi günü açıklanan son verilere göre Türkiye’de yapılan toplam test sayısı 2 milyonu aştı. Yapılan testler sonucunda toplamda 163 bin 103 vakanın tespit edildiği Türkiye’de 4 bin 515 kişi virüs nedeniyle yaşamını yitirirken 126 bin 984 kişi de virüsü yenmeyi başardı.

Sadece 30 Mayıs’ta hayatını kaybeden kişi sayısı ise 26 olarak açıklanırken 983 yeni vakanın tespit edildiği Türkiye’de bin 21 kişi ise virüsü yendi.

Yeni günün yani 31 Mayıs 2020 Pazar gününün verilerininse 19:30 ile 20:30 saatleri arasında açıklanması bekleniyor.

KORONAVİRÜS 31 MAYIS TABLOSU İÇİN TIKLAYINIZ…

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS