350 lira kirayı ödeyemiyorlar

350 lira kirayı ödeyemiyorlar

Suriye'deki iç savaştan kaçarak Mersin'e yerleşen bombalı saldırıda yaralanan ve belinde kalıcı hasar bulunan baba çalışamayınca eşi trafik ışıklarında su satmaya başladı. Ancak kalp krizi geçiren kadın çalışamayınca 350 lira olan kirayı ödeyemediler.

Ülkelerinden kaçarak Mersin'e yerleşen Suriyeli aile, kiralarını ödeyemeyince sokağa atılmakla karşı karşıya kaldı. Suriye'deki iç savaştan kaçarak 1 yıl önce Mersin'e gelen Yahya Nahhas ile eşi Nura Hac Nahhas, 3'ü doğuştan engelli 4 çocuğu yaşam mücadelesi veriyor. Bombalı saldırıda yaralanan ve belinde kalıcı hasar olan baba Yahya Nahhas, çalışamayınca eşi Nura Hac, trafik ışıklarında su satmaya başladı.


Suriye'de rehin tutulan Ukraynalı çifti İHH serbest bıraktırdı


 350 lira kira ödeyemedi


Bu sırada kalp krizi geçiren Nura Hac'ın da çalışamaması üzerine aile 350 lira olan ev kiralarını ödeyemedi. Çalışabileceği iş isteyen Yahya Nahhas, "Bir umut Türkiye'ye kaçtık ama burada da yaşam mücadelesi veriyoruz. Eşim ışıklarda su satarken kalp krizi geçirdi, ben bombalı saldırıda yaralandığım için çalışamıyorum. Kiramızı ödeyemezsek sokağa atılacağız. Ben para değil, yardım değil, iş istiyorum" dedi.


 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS