37 yıl sonra öğretmenleriyle buluştular

37 yıl sonra öğretmenleriyle buluştular

İzmir Ödemiş'te emekli öğretmen Yüksel Balcı, 1980 yılında Zafer İlkokulu'nda eğitim verdiği öğrencilerinin sürpriziyle karşılaştı.

İzmir'in Ödemiş ilçesinde gazeteci, emekli öğretmen Yüksel Balcı, 1980 yılında Zafer İlkokulu'nda eğitim verdiği öğrencilerinin sürpriziyle karşılaştı. Düzenlenen gecede Balcı, 37 yıl sonra öğrencileriyle bir araya geldi. 

Ödemişli gazeteci, emekli öğretmen Yüksel Balcı'nın 1980 yılında Zafer İlkokulunda okuyan 1/A sınıfı öğrencilerinden Ödemiş İlkkurşun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Coğrafya Öğretmeni Pervin Daday Acar ile sosyolog Emine Seçer, sosyal medyadan arkadaşlarının bir bölümüne ulaşarak Konak restoranda gece düzenledi. Balcı'nın bazı öğrencilerinin gelemediği yemeğe; Ankara'dan fizik mühendisi Şule Gültekin, İstanbul'dan sigortacı Türkan Arısoy, Gaziantep'ten kimya mühendisi Elif Guruşçu Özdinç, İzmir'den işadamı Serkan Köymen, İstanbul'dan ressam Alp Yavuz, Didim'den serbest meslek sahibi Ersel Alyörük ve eşi Derya Alyörük, öğretmen Pervin Daday Acar, sosyolog Emine Seçer ve Dr. Hüseyin Acar katıldı.

Yemekte konuşan Yüksel Balcı, "1980 ihtilalinde, beni Ovakent'e Belediye Başkanı olarak atadılar. Gece, polis beni sorgusuz sualsiz evimden alarak, kaymakamlığa götürdü. Kaymakam, benimle beraber getirilenlere, "İhtilal oldu, belediye başkanları görevden alındılar, yarın hepiniz belediye başkanısınız" demesi üzerine söz istedim. 'Sayın Kaymakamım benim görevim var, çok iyi çocuklarım ve velilerim var. Ben bu görevi kabul etmiyorum' dedim. Ancak, kaymakam yumruğunu masaya vurarak 'Bu daha önemli bir görev ve bir emirdir. Buraya gideceksiniz' demesi üzerine sizleri bıraktım. O yaşta, sizlerle bunu konuşamazdım. Velilerim ayaklandı, sizler üzüldünüz. 4-5 öğretmen değiştirdiniz. Bunun ıstırabını her zaman yaşadım. Ama gitmeye mecburdum. Uzak yerlerden geldiğiniz için teşekkür ediyorum" dedi.

Duygusal anların yaşandığı gecede, eski günler yad edildi.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS