4 günlük sokağa çıkma yasağı hangi illerde ve ne zaman olacak?

4 günlük sokağa çıkma yasağı hangi illerde ve ne zaman olacak?

16, 17, 18 ve 19 Mayıs tarihlerini kapsayan 4 günlük sokağa çıkma yasağı ile ilgili detaylar belli oldu. Geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yaptığı açıklamada bazı illerde kısıtlamanın kaldırıldığını duyurmuştu. Peki, 4 günlük sokağa çıkma yasağı hangi illerde olacak ve ne zaman başlayacak?

Sokağa çıkma kısıtlamasının olduğu iller İçişleri Bakanlığı tarafından valiliklere gönderilen genelde yerini aldı. Buna göre toplamda 15 ilde hafta sonunu da kapsayacak şekilde toplamda 4 gün süren bir sokağa çıkma kısıtlaması olacak. Peki, bu kısıtlama ne zaman başlayacak ve hangi işletmeler açık olacak?

SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

4 günlük kısıtlama 16 Mayıs 2020 Cumartesi günü başlayacak ve 4 gün boyunca devam edecek. Cumartesi, Pazar, pazartesi ve Salı günü sürecek olan kısıtlama 19 Mayıs 2020 Salı günü 24:00’te tamamlanacak.

SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI HANGİ İLLERDE OLACAK?

Bakanlık tarafından gönderilen genelgede yer alan bilgilere göre kısıtlamanın ilgili maddesi şöyle: 1- 15.05.2020 tarihi saat 24.00 ile 19.05.2020 tarihi saat 24.00 arasında aşağıda belirtilen istisnalar hariç olmak üzere büyükşehir statüsündeki Ankara, Balıkesir, Bursa, Eskişehir, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Kayseri, Kocaeli, Konya, Manisa, Sakarya, Samsun, Van ve Zonguldak olmak üzere toplam 15 ilimiz sınırları içinde bulunan vatandaşlarımızın sokağa çıkmaları kısıtlanacak.

 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS