'58 yerinden bıçaklayarak öldürürüm' diyen kocasından boşanamıyor

'58 yerinden bıçaklayarak öldürürüm' diyen kocasından boşanamıyor

Şiddet gördüğü kocasından boşanmak isteyince "58 yerinden bıçaklanmakla" tehdit edildi, bütün kurulu düzenini altüst edip iki çocuğunu da yanına alarak İstanbul'dan kaçıp Adana'ya yerleşti. Ev tuttu, işe girdi, ayakları üzerinde durmaya çalışıyordu. Çocuğu hastalanınca işe gidemedi ve işini kaybetti. Ardından kirasını da ödeyemeyip evinden çıkarıldı. Meral S.'nin yaşadıkları Türkiye'de ve dünyadaki pek çok kadına dayatılan hayatın özeti gibi. Meral S. bir yandan kendini ölümle tehdit eden kocasından boşanmaya bir yandan da hayata tutunmaya çalışıyor.

İstanbul’da yaşayan ve günlük ev işlerine giderek geçimini sağlayan Meral S. (32), bundan 10 yıl önce stilist olan Sıtkı S. (38) ile evlendi. Bu evlilikten çiftin 9 yaşında Enes ve 1.5 yaşında Ecrin ismini verdikleri iki çocukları oldu.


Bebekli kadına kaldırımda tekme attı


Evlenmelerinden bir süre sonra Sıtkı S. hem eşine hem de çocuklarına şiddet uygulamaya başladı. Bir yandan çalışıp, bir yandan da eşinin şiddetine maruz kalan Meral S., boşanmak istediğini söyledi. Bunu duyan eşi, Meral S'yi "Seni 58 yerinden bıçaklarım benden ayrılamazsın" diye tehdit etti.


Kocasını öldürerek kurtulan Aylin Işık'ın hikayesi


 


Şiddet gördüğü eşinden boşanmaya kararlı olan Meral S., boşanmak ve canını kurtarmak için hayatını altüst edip şehir değiştirmek zorunda kaldı. Meral S., iki çocuğunu da alarak yaklaşık 6 ay önce bin kilometre yol kat ederek ablasının yaşadığı Adana’ya geldi. Burada bir işe girip ev kiralayan ve kendi ayaklarının üzerinde durmaya çalışan Meral S., oğlu Enes diyabet hastası olduğu için onun sağlık sorunlarıyla ilgilenmekten işe gidemeyince işten çıkartıldı. Ev kirasını da ödeyemeyen Meral S., ev sahibi tarafından iki çocuğuyla birlikte evden çıkartıldı.


Ayşe Öztürk'ün ölümü kadınları sokağa döktü


Meral S. kocasına boşanma davası açtı ancak kocası boşanmak istemediği için dava bir türlü sonuçlanmadı. Meral S. eşinin evlendiği günden beri kendisine şiddet uyguladığını belirterek, "Eve gelip bardakta niye su yok, neden bu yemeği böyle yapmadın diye beni eline ne geçerse onla döverdi. Son zamanlarda iyice yoldan çıkmıştı. Ufak kızımın kolunu ısırdı. Neden ısırıyorsun diye sorduğumda ’o tavuk’ diye yanıt verdi. Ben eşimden boşanmak ve kendi ayaklarımın üzerinde durmak istiyorum. Şu an iki çocuğumla ortada kaldım" dedi.


Şimdi güçlük içinde hayata tutunmaya çalışan Meral S., yeniden ablasının yanına yerleşti ve yetkililerden yardım bekliyor.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS