6 Aralık altın fiyatları: Çeyrek altın gram altın ne kadar?

6 Aralık altın fiyatları: Çeyrek altın gram altın ne kadar?

Altının gram fiyatı Pazartesi ve Salı günü düşüşte olurken, Çarşamba günü altın fiyatları ne kadar? Pazartesi ve Salı günü düşüş içerisinde olan piyasa Çarşamba günü hafif yükselişe geçti. Merkez Bankası enflasyon hedefini açıkladıktan sonra piyasalar, MB’nin hedefini olumlu bularak yükseliş içerisinde oldu. İşte Kapalı Çarşı’da son durum

Yatırımcıların son iki gündür düşüşte gördüğü fiyatlar üzerine altın fiyatları 6 Aralık’ta ne kadardan işlem görüyor? Gram altın, Cumhuriyet altını, Reşat altın kaç lira? Haftanın ilk günü piyasalarda düşüş yaşanırken, Salı günü de düşüş devam etti. Çarşamba günü fiyatlar binde 77 oranın yükselişe geçti. Türkiye’yi yakından ilgilendiren Asya piyasalarında ise ons fiyatı 1,277 dolar üzerinden işlem görüyor. ABD’de ise vergi reformu altın piyasasını etkiledi, düşüşte olan piyasa yükselişe geçti.

6 Aralık’ta Türkiye’de ise Kapalı Çarşı’da Salı gününe oranla fiyatlarda yükseliş gözlemleniyor. Asya ve ABD piyasalarındaki yükselişten Türkiye de etkilenmiş durumda. Kapalı Çarşı’da son durum nedir, gram altın kaç lira?

ALTIN FİYATLARI 6 ARALIK'TA NE KADAR?

Gram altın 6 Aralık’ta alış: 155.95 TL satış: 157.28 TL işlem görüyor.

ÇEYREK ALTIN NE KADAR?

Çeyrek altın 6 Aralık’ta alış: 254.73 TL satış: 259.93 TL olarak satılıyor.

CUMHURİYET ALTINI NE KADAR?

Cumhuriyet altını alış: 1048.55 TL satış: 1059.36 TL

TAM ALTIN NE KADAR?

Tam alış alış: 1029.57 TL satış: 1040.04 TL

YARIM ALTIN NE KADAR

Yarım altın alış: 509.59 TL satış: 519.98 TL

REŞAT ALTIN NE KADAR?

Reşat altın alış: 1027.28 TL satış: 1037.55 TL

ALTIN PİYASASINDA FİYAT DALGALANMALARINA NEDEN OLMAKTADIR?

Altın, tüm dünyada yatırım değeri ve mücevher yapımında kullanılmak üzere tanınmaktadır. Küresel bir piyasa olarak, altın piyasası çeşitli faktörlerden etkilenebilir. Canlı altın piyasasının en önemli potansiyel sürücülerinden bazıları şunları içerir:

·         Faiz oranları

·         Para politikası

·         Jeopolitik

·         Riskten kaçınma / iştah

·         Döviz piyasaları

·         Enflasyon

·         Yatırım talebi

·         Takı talebi

·         Sermaye piyasası

Altın genellikle ABD Doları cinsindendir ve doların değeri canlı altın üzerinde önemli bir etkiye sahip olabilir. Dolar güçlenirken altın potansiyel olarak yabancı yatırımcılar için nispeten daha pahalı hale getirebilir ve bu da süreci fiyat indirir. Öte yandan, dolar zayıflamaya devam ederse, altın değişimlerinde sürece yönlendiren yabancı yatırımcılar için altını nispeten daha pahalı hale getirebilir. ABD Doları Endeksindeki değişimler, günlük olarak canlı altında değişiklikler için büyük bir katalizör.

Altın, yükselen veya düşen altın takı talebi tarafından da etkilenebilir. Örneğin Hindistan, büyük bir altın takı pazarına ev sahipliği yapıyor. Böyle mücevher talebi güçlü olduğunda, altın da muhtemelen artabilir. Ancak takı talebi yumuşak ise, muhtemelen zayıf altına yansıyabilir.

Faiz oranları altında birincil sürücüsüdür . Kâr payı veya faiz ödemesi yapılmadığı için, daha yüksek faiz oranları, altının tutulması için nispeten daha pahalı olmasını sağlayabilir. Bununla birlikte, daha düşük faiz oranları, altın üzerinde potansiyel olarak olumlu bir etkiye sahip olabilir. Bunun nedeni, daha düşük fiyatların, altın tutmanın potansiyel fırsat maliyetini azaltması ve bu nedenle muhtemelen yatırımcılara daha cazip hale getirebilmesidir.  

CANLI ALTIN PİYASASI, DÜNYANIN HER YERİNDE AYNI MI?

Teorik olarak, evet. Altın, ons, ABD, Kanada, Japonya ya da Avrupa'da işlem görüp görülmediğine bakılmaksızın aynı ons altındadır. Çoğu altın pazarı, ons başına ABD Doları, gram veya kilo cinsinden altın kullanmaktadır. Bununla birlikte, döviz değerlerindeki dalgalanmalar, altınları dolar dışındaki para birimleri kullanan yatırımcılar için nispeten daha fazla veya daha pahalı hale getireceği söyleniyor.

Altının ticaret merkezlerinden bazıları Chicago, New York, Londra ve Zürih'tir. Çin, Hindistan ve ABD, altın için en büyük pazar alanlarından biridir.

Altın ticareti, temel olarak her zaman açık bir piyasa olduğundan, bu noktada yaklaşık 24 saat çalışan bir faaliyettir. Bu, canlı altın piyasasında erişimi daha da önemli hale getiriyor. Canlı altın fiyatları, yatırımcıların fiyat faaliyetlerini yakından takip etmesini sağlayabilir ve kararlar alıp satmak için gerekli bilgileri sağlayabilir.

Canlı altın fiyatları daima güncellenir ve spot altın piyasası için neredeyse anlık fiyat bilgileri sağlayabilir. Canlı altın fiyatları da tablolarda gösterilebilir. Bu, yatırımcılara altın piyasasındaki fiyat eğilimlerini belirlemek veya satın almak veya satmak için belirli destek ve direniş alanlarını aramak için bir araç sağlar.

 

{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS