6 dil öğrendi, başarıya ulaştı

6 dil öğrendi, başarıya ulaştı

İzmir'deki Gediz Üniversitesi'nden geçen yıl mezun olan Aladdin Kılıç, bildiği 6 dil sayesinde kariyer basamaklarını hızla tırmandı. Diplomasını alır almaz Fransa'da bir medya kuruluşunda staja başlayan Kılıç, Paris'teki terör saldırılarında farklı ülkelerin TV kanallarına canlı bağlantılarla bilgi verince, yıldızı parladı.

Gediz Üniversitesi İşletme Bölümü'nü geçen yıl bitiren, İspanyolca, Fransızca, İngilizce, Almanca ve İtalyanca konuşabilen 23 yaşındaki Aladdin Kılıç, diplomasını alır almaz Fransa'da iş hayatına atıldı, uluslararası medya kuruluşlarına hizmet sunan bir şirkette staja başladı. Paris'teki terör saldırıları sırasında Türkçe ile birlikte bildiği 6 dil sayesinde aranan kişi oldu. Aralarında Türkiye'nin de yer aldığı farklı ülkelerin TV kanalları, canlı bağlantılar yaparak izleyenlerini onun aracılığıyla bilgilendirdi. Bir anda yıldızı parlayan Aladdin Kılıç, Fransa'nın başkentinden tüm dünyaya bilgi aktarmaya devam ediyor.


Öğrendiği dillerin dünyanın neredeyse tamamına hitap edebilmesini sağladığını dile getiren Kılıç, "Gediz Üniversitesi'ni kazandığımda İngilizce'yi bile tam olarak bilmiyordum. Yabancı dilleri öğrenmeyi öncelikli hedefim olarak belirledim ve bu amaçla çeşitli eğitimlere katıldım. Ne kadar doğru bir iş yaptığımı mezun olduktan sonra iş yaşamına girince anladım. Şu an uluslararası medyada bir Türk genci olarak görev alıyorum, bundan da büyük mutluluk ve gurur duyuyorum" dedi.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS