65 yaş üstü seyahat izin belgesi e-Devlet başvuru sayfası

65 yaş üstü seyahat izin belgesi e-Devlet başvuru sayfası

Corona virüsü tedbirleri kapsamında seyahat kısıtlamasının bulunduğu illerde ikamet eden 65 yaş üstü vatandaşların memleketlerine gitmelerine izin verilecek. İçişleri Bakanlığı tarafından izinle ilgili şartlar yayınlanan genelgeyle kamuoyuna duyuruldu. Peki, 65 yaş üstü seyahat izin belgesi nasıl alınır? İşte, e-Devlet 65 yaş üstü seyahat izin belgesi sorgulama sayfası…

Bilim Kurulu toplantısı sonrası kameralar karşısına geçen Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 65 yaş ve üstü vatandaşların memleketlerine gidebilecekleri müjdesini verdi. Ardından İçişleri Bakanlığı tarafından 65 yaş ve üzeri için seyahat izniyle ilgili 81 il valiliklerine genelge yayınlandı. En çok merak edilenler arasında ise “65 yaş üstü seyahat izin belgesi nasıl alınır?” sorusunun cevabı merak ediliyor. İşte, e-Devlet 65 yaş üstü seyahat izin belgesi sorgulama sayfası…

SEYAHAT İZİN BELGESİ NASIL ALINIR?

Seyahat izin belgesi" talepleri yarından itibaren e-Devlet, İçişleri Bakanlığı E-Başvuru sistemi ve Vefa Destek Hattı üzerinden yapılabilecek.

SEYAHAT İZİN BELGESİ SAYFASI İÇİN TIKLAYIN

SEYAHAT İZİN BELGESİ ŞARTLARI

  • Genelgeye göre, 65 yaş ve üzeri vatandaşlar, izin belgesi almak ve en az 30 gün kalmak şartıyla istedikleri yere gidebilecek.
  • Toplu ulaşım araçlarıyla seyahat edeceklerin otogarlarda yoğunluk oluşturmaması için gerekli tedbirler alınacak, mağduriyete neden olunmayacak.
  • 65 yaş ve üzeri olanların, gidecekleri yerlerde de 22 Mart'ta yayımlanan genelge kapsamında sokağa çıkma kısıtlamaları devam edecek.
  • Genelgeye göre, 65 yaş ve üzeri vatandaşlara seyahatlerinde refakat edecek kişiler, 72 saat içinde geri dönebilecek.
  • 65 yaş ve üzeri vatandaşlar, seyahat izin belgesi talebini, yarın saat 09.00'dan itibaren elektronik ortamdan ya da "Alo 199" hattından yapabilecek.
  • Seyahat izin belgesine başvuranlar ve beraberindekilerin Kovid-19 evde izolasyon sorgusu, hastalıkları olup olmadığı sistemden otomatik sorgulanacak
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS