Son Dakika

7 yaşındaki çocuğa cinsel istismardan tutuklandı

A A

11.05.2016 - 12:59 Son Güncelleme: | Haber Kaynağı: DHA

Afyonkarahisar'ın Sinanpaşa ilçesinde 22 yaşındaki S.Y., temizlik personeli olarak işe başladığı okulun bahçesinde oynayan 7 yaşındaki kız çocuğuna cinsel istismardan tutuklandı.

7 yaşındaki çocuğa cinsel istismardan tutuklandı

Olay geçen hafta Sinanpaşa'ya bağlı Düzağaç Beldesi'nde meydana geldi. Bir süre önce askerden gelen ve iş bulamayan S. Y., İŞKUR'a başvurdu. Bir süre sonra eleman ihtiyacı bildiriminde bulunulması üzerine İstiklal İlkokulu'nda temizlik personeli olarak görevlendirildi. İlk iş gününde öğretmen ve okul yöneticileri gittikten sonra okulu temizleyip kilitlemesi gereken Y., bahçedeki çocuk parkında oynayan öğrencileri izlemeye başladı.

Öğrencilerden N.I. bir süre sonra tuvalet ihtiyacı için okul binasına geldi. Kız çocuğu içeri girdikten sonra okulun kapısını kilitleyen S. Y., bir bahaneyle çocuğu okulun ikinci katındaki sinema sınıfına çıkardı. İşitme ve konuşma engelli olduğu belirtilen N.I.'ya cinsel istismarda bulunan Selçuk Y., daha sonra çocuğu bıraktı. Olay sonrası S. Y. okulu temizleyip evine dönerken, kız çocuğu ise evine gidip durumu ailesine anlattı. Bunun üzerine baba C.I. önce okula, ardından S.Y.'nin evine gitti. S.Y.'ye saldıran babayı araya giren komşular uzaklaştırdı. Eve gelen jandarma tarafından gözaltına alınan S. Y. ise olayı itiraf etti. Jandarmadaki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen S.Y., çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.