Son Dakika

71 öğretmen ücretsiz uzaktan eğitim için bir araya geldi

71 öğretmen ücretsiz uzaktan eğitim için bir araya geldi

71 öğretmen ücretsiz uzaktan eğitim için bir araya geldi

Türkiye’nin farklı illerinden 71 öğretmen anasınıfından liseye kadar bütün öğrencilerin ücretsiz yararlanabileceği online eğitim platformu kurdu. Türkiye Uzaktan Eğitim Akademisi (TUZEA) adıyla kurulan ve eğitimde fırsat eşitliğini hedefleyen sanal eğitim platformunda çeşitli konu anlatımı ve öğretici etkinlik videolarıyla, ders kaynakları ve eğitici oyun içerikleri yer alıyor.

Türkiye’nin ilk bitmoloji okulu

Sınıf Öğretmeni Mehmet Altay tarafından kurulan ve sosyal sorumluluk projesi olarak hayata geçirilen platform için bir araya gelen farklı illerden 71 öğretmen, Ağustos ayından bu yana proje için teknoloji eğitimi alıyor. COVID 19 pandemi süreciyle başlayan uzaktan eğitim döneminde tüm öğrencilerin yararlanabileceği bir eğitim platformu oluşturmak düşüncesiyle kurulan Türkiye’nin ilk bitmoloji okulu TUZEA, eğitimde niteliği ve eşitliği hedefliyor.

“Uzaktan eğitimin en güzel hali”

Tüm çocuklar ve gençler için eğitici ve yaratıcı içeriklerin yer aldığı bir uzaktan eğitim platformu oluşturmak için heyecanla çalıştıklarını ifade eden proje ekibinden Matematik Öğretmeni Nazmiye Girşen Yücel TUZEM hakkında şunları söylüyor:

"Şimdi binlerce yürek tek bir yürekte atıyor. Türkiye Uzaktan Eğitim Akademisi. "Ben " değil "biz" diyebilen, ülkemdeki her öğrenci benim öğrencimdir diyebilen eğitim gönüllülerinin buluşma noktası. Mehmet Altay hocamızın fikri ve öncülüğü ile Türkiye'de 71 gönüllü, yenilikçi öğretmen bir araya gelerek eğitime sanal nefes olduk. Harika bir ekip ile Türkiye'nin ilk bitmoji okulunu açtık. Her şey hazır, kullanımı çok basit, farklı içerikler, oyunlarla öğretim, uzaktan eğitimin en güzel hali. Hedefimiz tüm ülke çocuklarımızı kendi öğrencimiz gibi görüp eğitimde eşitliği sağlamak. Bu uzaktan eğitim sürecinde her yüreğe dokunabilmek.”

TUZEA internet sitesine ulaşmak için tıklayın...