9 yıldır davalık olan gecekondu 2 saatte yıkıldı

9 yıldır davalık olan gecekondu 2 saatte yıkıldı

Ankara Büyükşehir Belediyesi ile davalık olan gecekondu 9 yıl sonra kaldırıldı. 1071 Malazgirt Bulvarı'nın ortasında duran ve yıllardır bir türlü kaldırılamaması nedeniyle bulvardan Sokullu'ya artık direkt ulaşım sağlanabilecek.

Milyon dolarlık gecekondular


Gecekondusunu sanat eserine çevirdi


Başkent'te 1071 Malazgirt Bulvarı'ndaki gecekondu kaldırıldı- Ankara Büyükşehir Belediyesince, davalık olan 1071 Malazgirt Bulvarı üzerindekigecekondu kaldırıldıANKARA (AA) - Ankara Büyükşehir Belediyesince, Sokullu'ya direkulaşımı sağlamak amacıyla 1071 Malazgirt Bulvarı'nda bulunan ve davalık olangecekondu kaldırıldı.Büyükşehir Belediyesinden yapılan yazılı açıklamada, 1071 MalazgirtBulvarı ortasında, 9 yıldır hukuk mücadelesi verilerek kaldırılmaya çalışılangecekondunun, Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri ekipleri tarafından, yaklaşık ikisaatlik gece çalışmasıyla kaldırıldığı bildirildi.


4.5 milyon lira isteniyordu


Açıklamada, gecekondunun kaldırılmasıyla 1071 Malazgirt Bulvarı'ndanSokullu'ya direkt ulaşımın sağlanabileceği belirtilerek, bundan sonraki aşamadabir aylık çalışmayla menfez yapılacağı bilgisi yer aldı.Açıklamada, menfez çalışmasının ardından bölgeyi birbirine bağlayanyolun açılacağı kaydedildi. Gecekondunun yıkımı için 2008 yılında başlayan uzlaşıyla kamulaştırma teklifleri, 1071 Malazgirt Bulvarı proje aşamasındayken bir kez daha gündeme gelmişti. Büyükşehir Belediyesi, mal sahibinin 4.5 milyon TL talep etmesi sonucu anlaşamamıştı.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS