Abbasağa Parkı'nda iş makinesi hareketliliği

Abbasağa Parkı'nda iş makinesi hareketliliği

Beşiktaş Abbasağa Parkı'na iş makinesi girdi, spor aletleri söküldü. CHP'li belediye tarafından yapılmak istenen cafe inşaatı için parka giren iş makinesine halk tepki gösterince çalışma durduruldu. Abbasağa Parkı, Gezi eylemleri süreci ve sonrasında forumlara ev sahipliği yapmıştı.

Abbasağa Parkı'nın giriş kısmındaki spor aletleri dün Beşiktaş Belediyesi ekipleri tarafından söküldü. Bugün iş makinasının parkta çalışma yaptığını gören mahalleliler alana kafe yapılacağını öğrenince çalışma yapan işçilere tepki gösterdi. Yoğun tepki üzerine çalışma yapan işçiler, iş makinasını park içinde bırakıp gittiler. Park içinde kafe istemediklerini söyleyen vatandaşlar çalışmanın olduğu yerde beklemeye başladı.


Kamp Armen'de bekleyiş sürüyor


Doğma büyüme Beşiktaşlı olduğunu söyleyen Altıner Kalafat,  “Bu alan Abbasağanın tek yeşillik alanı bizim halkımız gece gündüz burada toplanıyor, burası bizin oturma alanımız. Belediye buraya bir kafe yapmak istiyor. Biz buna karşı çıkıyoruz. Böyle bir şey yapılırsa bir betonlaşma başlayacak parkımızda ve bu yeşil alan telef olup gidecek. Bunu biz kesinlikle istemiyoruz ve karşıyız. Burada spor aletleri vardı. Spor aletlerini dün belediye sökmüş. Halkımız görmüş biz de müdahale etmek için geldik, toplanıyoruz bunu yaptırmayacağız" dedi.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS