Abdullah Gül ve Bülent Arınç'tan Ankara mesajı

Abdullah Gül ve Bülent Arınç'tan Ankara mesajı
Abdullah Gül - İstanbul Üniversitesi

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Twitter'dan yayınladığı mesajında "Görüşü ve düşüncesi ne olursa olsun, herkesi teröre karşı tavizsiz bir şekilde birarada durmaya davet ediyorum" dedi. Bülent Arınç da yine Twitter üzerinden duyurduğu mesajında, "Terörden medet umanları nefretle lanetliyorum" ifadesini kullandı.

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Ankara Kızılay'daki terör saldırısı ile ilgili Twitter hesabından açıklamalarda bulundu.

Abdullah Gül, "Ankara'daki hain terör saldırısını lanetliyorum. Aziz milletimize başsağlığı diliyorum. Hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı ve yaralılara acil şifalar diliyorum. Görüşü ve düşüncesi ne olursa olsun, herkesi teröre karşı tavizsiz bir şekilde birarada durmaya davet ediyorum" dedi.


Bülent Arınç'tan da mesaj


Eski Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç da Ankara Kızılay'da meydana gelen ve 37 kişinin hayatını kaybetmesine neden olan bombalı saldırıya ilişkin taziye mesajı yayımladı. Arınç, sosyal paylaşım sitesi Twitter üzerinden paylaştığı mesajında, saldırıyı ve terörden medet umanları nefretle lanetlediğini belirterek şu ifadeleri kullandı:


"Ankara'da meydana gelen terör saldırısını, terörü ve hangi gerekçe ile olursa olsun terörden medet umanları nefretle lanetliyorum. Bu hain saldırıda hayatlarını kaybeden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, yakınlarına sabır, aziz milletimize başsağlığı ve yaralanan vatandaşlarımıza da acil şifalar diliyorum."

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS