Acemi kasaplar hastanelik oldu

Acemi kasaplar hastanelik oldu

Her yıl olduğu gibi bu yıl da hastanelerin acil servisleri, Kurban Bayramı'nda acemi kasapların akınına uğradı.

İstanbul'da kurban namazının ardından başlayan kurban kesimlerinde bıçak ve satırlarla kendilerini yaralayanların uğrak yerlerinden biri de Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin acil servisi oldu.

Hastanenin acil servisinde ayakta tedavi gören acemi kasaplar, kısa süre içinde taburcu edildi. Çoğu, kendilerine uzatılan mikrofonlara konuşmak istemedi. Kafasından yaralanan bir  kişi, daha kesim aşamasına geçmeden yaralandığını söyledi.Kaçan kurbanı yakalamaya çalışırken, kurban boynuzları ile kendisini havaya kaldırıp yere indirdiğini, bu nedenle kafasından yaralanmasına neden olduğunu söyleyen bu kişi,  "Kurban beni havaya kaldırdı yere vurdu. Hayvan kaçmıştı akşamdan, biz de yakalayıp kesecektik, kısmet olmadı" dedi.


Bayram namazının ardından kurban kesimlerinin başladığı Adıyaman'da kurbanlıkları keserken yaralanan 45 kişi, Adıyaman Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırıldı.

Vücutlarının çeşitli yerlerinden hafif yaralanan vatandaşların bir kısmı, tedavilerinin ardından taburcu edildi.

Kent merkezinde kurbanını kesmeye çalışırken hayvanın altında kalan Mahmut Yılmaz'ın ise koluna 9 dikiş atıldı.

Yılmaz, yakınları tarafından getirildiği Adıyaman Eğitim ve Araştırma Hastanesinde tedavi altına alındı.

Malatya

Malatya'da kurban kesmeye çalışırken yaralanan yaklaşık 50 kişi, hastanelere akın etti.

Bayram namazının ardından kurbanlıklarını kesmeye çalışırken yaralanan vatandaşlar, sabah saatlerinden itibaren kentteki çeşitli hastanelerin acil servislerine başvurdu.

Yaralananların büyük çoğunluğu tedavilerinin ardından taburcu edilirken, Nihat Güneri (28) kolundaki kesiğin derin olması nedeniyle ameliyata alındı.

Kadınların da bulunduğu yaralılar arasında bir kişi büyük baş hayvanın üzerine düşmesi sonucu kolunu kırdı.

Gaziantep

Gaziantep'te Kurban Bayramı dolayısıyla sabah saatlerinde kurbanlıklarını kesmeye çalışırken çeşitli yerlerinden yaralanan bazı vatandaşlar, elleri sarılı halde Dr. Ersin Arslan Devlet Hastanesi Acil Servise geldi.

Sol elini yaralayan ve tedavisi tamamlanan Ömer Torunlar, koyunun dersini yüzerken bir anlık dalgınlıkla elini kestiğini belirtti. Kimi vatandaşlar ise görüntü alan gazetecilerin bayramını kutlamayı
ihmal etmedi.

Şanlıurfa

Şanlıurfa'da kurban keserken yaralanan çok sayıda vatandaş hastanelerde tedavi edildi. Bayram namazının ardından kurbanını kesmeye çalışan bazı vatandaşlar, yanlışlıkla kendini yaraladı.

Kimisinin elinden kimisinin de ayağından yaralandığı görülen yaklaşık 60 kişi, kentteki hastanelerin acil servislerine başvurdu.

Yaralılardan İbrahim Tektek, para kazanmak amacıyla kurbanlık keserken yaralandığını söyledi.

Kurbanlığı kestikten sonra derisini yüzmeye başladığını anlatan Tektek, bu sırada kullandığı bıçağın kayarak elini kestiğini anlattı.Sivas

Sivas'ta vatandaşlar bayram namazı sonrası yaşanan kurban kesimi kazaları da beraberinde getirdi. Hayvanın yatırılması ve kesilmesi sırasında bazı vatandaşlar başta el, kol ve ayak olmak üzere çeşitli yerlerinden yaralanarak hastanelere akın etti. Numune Hastanesi acil servisindeki pansuman odası önünde kuyruklar oluştu. Yaralılar, tedavilerinin ardından taburcu edildi. Gün boyunca Sivas Devlet Hastanesi'ne 57, Numune Hastanesi'ne 55, Cumhuriyet Üniversetisi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne ise 20 kişi bıçak kesiği ve çeşitli yaralanmalar nedeniyle başvuruda bulundu.

Tokat

Tokat'ta da benzer görüntüler yaşandı. Çoğunlukla ellerini, kollarını ve bacaklarını yaralayan acemi kasaplar, kent merkezinde bulunan Tokat Devlet Hastanesi ve Gaziosmanpaşa Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi acil servislerine akın etti. Öğlen saatlerine kadar hastaneye başvuranların sayısı 30'u buldu. Yaralanan kişiler hastanede yapılan tedavilerinin ardından taburcu edildi.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS