Adalet Bakanlığı personel alımı başvurusu nasıl yapılır?

Adalet Bakanlığı personel alımı başvurusu nasıl yapılır?

Personel alımı ile ilgili başvuru şartlarını yayımlayan Adalet Bakanlığı geçtiğimiz günlerde bin 600 hakim ve savcı alınacağını duyurmuştu. Kurumun resmi internet adresinde yapılan duyuruda personel alımı başvuruları ile ilgili detaylar yerini almıştı. Peki, Adalet Bakanlığı 1600 hakim ve savcı alımı ne zaman yapılacak?

Adalet Bakanlığı personel alımı başvuru süreci başladı. ÖSYM’nin gerçekleştirdiği sınava katılan adaylar gerekli başarıyı sağladıkları takdirde bakanlığın bünyesinde çalışmaya başlayacak. İşte Adalet Bakanlığı hakim ve savcı alımı ile ilgili sürecin tamamı…

PERSONEL ALIMI BAŞVURULARI BAŞLADI

Adalet Bakanlığı personel alımı başvuruları 1 Kasım Perşembe günü itibariyle başladı. ÖSYM, Adalet Bakanlığı personel alımı başvurularıyla ilgili bir duyuru yayımladı. Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, geçtiğimiz ay katıldığı bir programda ‘"29 Aralık'ta 1600 hakim savcı alımı için sınav yapacağız" açıklamasında bulunmuştu.

ÖSYM SINAV BAŞVURU DUYURUSU

2018 Adalet Bakanlığı Adli Yargı Hâkim ve Savcı Adaylığı Yazılı Yarışma Sınavı (2018-Adli Yargı), 2018 Adalet Bakanlığı Avukatlar İçin Adli Yargı Hâkim ve Savcı Adaylığı Yazılı Yarışma Sınavı (2018-Adli Yargı-Avukat), 2018 İdari Yargı Hâkim Adaylığı Yazılı Yarışma Sınavı (2018-İdari Yargı), 29 Aralık 2018 tarihinde Ankara’da iki oturumda yapılacaktır. Sınava başvurular, 01-08 Kasım 2018 tarihleri arasında elektronik ortamda ÖSYM başvuru merkezleri aracılığıyla veya bireysel olarak internet aracılığıyla ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden alınacaktır.

Sınava başvuru yapacak adayların Ek’te yer alan ‘Adalet Bakanlığı Sınavları Adli Yargı/İdari Yargı/Adli Yargı-Avukat Başvuru Kılavuzu’nu dikkatle incelemeleri gerekmektedir.

ADALET BAKANLIĞI SINAVLARI BAŞVURU KILAVUZU İÇİN TIKLAYINIZ...

{$ item.Category.Title $}

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS