Adalet Bakanlığı'na 5 bin 970 kişi alınacak

Adalet Bakanlığı'na 5 bin 970 kişi alınacak

Adalet Bakanlığı adliyelerde, Bakanlık merkez ve taşra teşkilatında istihdam edilmek üzere 12 bin 713 personel alımı gerçekleştirecek. Açılacak kadrolara başvuralar 1 Temmuz Pazartesi itibariyle başlıyor.

Adalet Bakanlığı; Personel Genel Müdürlüğü, İcra İşleri Dairesi Başkanlığı ile Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğünün merkez ve taşra teşkilatlarında istihdam edilmek üzere toplam 12 bin 713 personel alımı yapacak. Bakanlık, teşkilatlarına güç katacak yeni personelle adalet hizmetlerini daha etkin ve hızlı hale getirmeyi hedefliyor. Personel alımları, 1-16 Temmuz tarihleri arasında yapılacak.


17 ünvan ve kadroda alım yapılacak


Bakanlık bünyesine toplamda 17 unvan ve kadroda alım yapılacak. Alım yapılacak branşlarsa şöyle:


Zabıt katibi, mübaşir, şoför, aşçı, teknisyen, avukat, hizmetli, psikolog, sosyal çalışmacı, istatistikçi, icra katibi, öğretmen, veteriner, infaz ve koruma memuru, cezaevi katibi, hemşire, kaloriferci.


En fazla alım infaz ve koruma memurluğunda


Yapılacak alımda en fazla personel 6 bin 126 kişiyle infaz ve koruma memurluğunda olacak. İnfaz ve koruma memurluğunu 3 bin 071 personelle zabıt katipliği ve 1.169 personelle mübaşirlik takip edecek.


Bakan Gül paylaşımda bulundu


Öte yandan Adalet Bakanı Abdülhamit Gül resmi twitter hesabından personel alımlarıyla ilgili detaylar paylaştı.


Bakan Gül'ün paylaşımında şu ifadelere yer verildi:


Daha önce duyurduğumuz personel alımı için ilanlarımız bugün yayınlanacak. Bu yıl içerisinde Bakanlığımız bünyesinde 12.713 personel istihdam edeceğiz.


İnfaz koruma memuru, zabıt katibi, sosyal çalışmacı, psikolog, şoför gibi çeşitli kadrolar için başvurular 1 Temmuz-16 Temmuz tarihleri arasında yapılacak. Aramıza yeni katılacak çalışma arkadaşlarımıza ve teşkilatımıza hayırlı olsun.


{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS