Adana, Antalya, Mersin ve Bursa’da okullar tatil mi?

Adana, Antalya, Mersin ve Bursa’da okullar tatil mi?

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından Adana, Antalya, Mersin ve Bursa için şiddetli lodos ve sağanak yağış uyarısı yapıldı. Peş peşe gelen uyarıların ardından akıllara bu illerde okulların tatil edilip edilmediği sorusu geldi. Peki, Adana, Antalya, Mersin ve Bursa’da okullar tatil mi? İşte, merak edilen soruların cevabı…

Adana, Antalya, Mersin ve Bursa’da okullar tatil mi? Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan sağanak yağış ve fırtına uyarısı sonrası bu illerde okulların tatil olup olmadığı merakla araştırılıyor. Peki, Valiliklerden okulların tatil olup olmaması ile ilgili herhangi bir açıklama yapıldı mı? İşte, merak edilen detaylar…


Yapılan son değerlendirmelere göre; 23 Aralık akşam saatlerinden sonra Adana'da şiddetli (60-120 kg/m2) sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış beklendiğinden sel, su baskını, yıldırım, ulaşımda aksamalar, yağış anında kuvvetli rüzgar, kıyı kesimlerde hortum riski gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır. Yapılan uyarılar sonrası “Adana’da okullar tatil mi?” sorusunun cevabı merakla araştırılıyor. Hemen belirtelim ki okulların tatil olmasıyla ilgili resmi bir açıklama henüz yapılmadı.


Yine yapılan son değerlendirmelere göre; bugün sabah saatlerinden itibaren Antalya’da öğle saatlerinden itibaren Mersin’de etkisini arttıracak olan sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların, Salı günü akşam saatlerine kadar Antalya merkez ve batısında kuvvetli (21-50 kg/m2) Antalya’nın doğu ilçeleri ile Mersin’de yerel olarak şiddetli (51-100 kg/m2) olması bekleniyor. Bu nedenle Antalya ve Mersin’de okulların tatil edilip edilmediği merak ediliyor. Hemen belirtelim ki bugün okulların tatil edilmesiyle ilgili herhangi resmi bir açıklama yapılmadı.


Öte yandan Bursa’da da yaşanan fırtına ve yağış nedeniyle okulların tatil edilip edilmediği merakla araştırılıyor. Ancak, Bursa için de okulların tatil edilmesiyle ilgili herhangi bir karar alınmadı.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS