Adana Cuma namazı saati | Diyanet 23 Ağustos Cuma saatler: Adana

Adana Cuma namazı saati | Diyanet 23 Ağustos Cuma saatler: Adana

Adana Cuma saati Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından tespit edildi. Her hafta olduğu gibi bu hafta da Cuma namazını kılacak vatandaşlar abdestlerini alıp Cuma saatinde cami ve mescitlerde omuz omuz saf tutacaklar. Tabi bunun için namaz vakti oldukça önem taşıyor. Gözler ise namaz saatine çevrilmiş durumda… Peki, Adana Cuma namazı saati kaç? İşte 23 Ağustos Adana Cuma namazı saati…

Cuma namazı saatleri hemen her ilde olduğu gibi Adana için de en çok merak edilenler arasında yer alıyor. Adana il genelindeki cami ve mescitlerde hazırlıklar tamamlandı. Cuma namazı kılacak vatandaşlar ise “Adana Cuma namazı saati kaç?” sorusunun cevabını araştırıyor. Hemen belirtelim ki Cuma namazı öğle ezanı saatinde eda ediliyor. Bu nedenle Cuma namazı kılınacak ilin öğle ezanı vakti aynı zamanda Cuma namazı saati oluyor.


Peki, Adana Cuma namazı saat kaçta eda edilecek? İşte, Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından tespit edilip kamuoyuyla paylaşılan 23 Ağustos Adana Cuma namazı saati…


Adana Cuma namazı saati: 12.47


Cuma namazı kaç rekâttır?


Cuma namazının farzı iki rekâttır. Bunun yanında farzdan önce dört rekât, farzdan sonra dört rekât olmak üzere sekiz rekât da sünneti vardır (Kâsânî, Bedâî’, I, 269).


İmam Ebû Yusuf’a ve İmam Muhammed’e göre ise farzdan sonra kılınacak sünnet bir selamla dört ve bir selamla iki rekât olmak üzere toplam altı rekâttır. Bu görüşün Hz. Ali’den rivayet edildiği nakledilmektedir (Kâsânî, Bedâî’, I, 285).

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS