Adana seçim sonuçları 31 Mart 2019: Yerel seçim Adana oy oranı

Adana seçim sonuçları 31 Mart 2019: Yerel seçim Adana oy oranı

Adana oy oranları 31 Mart 2019 yerel seçimlerinin ardından bölgedeki yerel yönetimin hangi aday tarafından sağlanacağını gösterecek. Cumhur İttifakı, Millet İttifakı ve diğer adayların Adana yerel seçim sonuçlarında elde ettiği oran CNN TÜRK seçim 2019 sayfasında anlık olarak yerini alacak. İşte Adana seçim sonuçları ile ilgili güncel bilgiler ve son gelişmeler…

Adana seçim sonucu 31 Mart 2019 yerel seçimlerinin ardından il genelinde hangi adayın yerel yönetimde olacağını gösterecek. Seçim öncesi bazı bölgelerde ittifak halinde olan partiler Cumhur İttifakı ve Millet İttifakı adı altında birlikte hareket etti bazı bölgelerde ise bireysel adaylar yarıştı.


Oy verme işlemleri yurdun doğu kısmında saat 7-16, batıda ise 8-17 saatleri arasında gerçekleşti. Adana oy oranlarını belirlemek için seçmenler YSK’nın belirlediği merkezlerde sandık başına gitti ve yerel yönetimde söz sahibi olmasını istediği aday için oyunu kullandı.


31 Mart 2019 Adana yerel seçim sonuçları Yüksek Seçim Kurulu tarafından yönetilen “SEÇSİS” içerisine verilerin girilmesinin ardından açıklanacak. İl genelinde yönetimde söz sahibi olabilmek için mücadele eden adaylar YSK’nın sonuçları açıklanmasının ardından elde ettikleri genel durumu görecek.


Adana seçim sonuçları ile ilgili detaylı bilgiler, adayların elde ettikleri oranlar ve güncel rakamlar CNN TÜRK’ün seçim 2019 Adana sonuçları sayfasında seçmenlerle paylaşılacak. Ayrıca sonuçlar kontrol etmek isteyenler erişime açık olacak ve dileyen seçmen merak ettiği bölgeyi işaretleyerek sonuçlara istediği zaman erişebilecek.


ADANA SEÇİM SONUÇLARI İÇİN TIKLAYINIZ...


ADANA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI ADAYLARI


Yüksek Seçim Kurulu tarafından paylaşılan verilere göre bölgeden aday olan isimler ve partileri şöyle;


Saadet Partisi Muhammet Çelebi Keyhıdır İş Adamı Ortaokul/Lise


Bağımsız Türkiye Partisi Recep Taşkın Elk-Haberleşme Müh. Üniversite/Yüksekokul


Türkiye Komünist Partisi Hüseyin Alpan Mühendis Üniversite/Yüksekokul


Vatan Partisi Hatice Nesrin Kılıçay Avukat Üniversite/Yüksekokul


Cumhuriyet Halk Partisi Zeydan Karalar Mühendis Üniversite/Yüksekokul


Milliyetçi Hareket Partisi Hüseyin Sözlü Ziraat Mühendisi Üniversite/Yüksekokul


Demokratik Sol Parti Mehmet Çağrı Bağatur Avukat Üniversite/Yüksekokul


Bağımsız Cem Akarsu Memur Üniversite/Yüksekokul

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS