Adana'da cesedini köpeklerin bulduğu genci iki arkadaşı öldürüp gömmüş

Adana'da cesedini köpeklerin bulduğu genci iki arkadaşı öldürüp gömmüş

Adana'da Karataş sahilinde cesedi gömülü halde bulunan 28 yaşındaki Mehmet Işıkoğlu'nun cinayetinin arkasında birlikte uyuşturucu kullandıkları ileri sürülen iki arkadaşı çıktı. 7 bin lirasını gasbederek Işıkoğlu'nu öldürüp, sonra da cesedini gömmekle suçlanan iki kişinin ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istemiyle yargılaması başladı. 'nu (28) 7 bin lira parasını aldıktan sonra bıçaklayarak öldürüp gömdükleri öne sürülen Serhat Sukgen (28) ile Mehmet Seyran Alp (27), suçlamaları reddetti.

Adana'da Karataş sahilinde cesedi gömülü halde bulunan 28 yaşındaki Mehmet Işıkoğlu'nun cinayetinin arkasında birlikte uyuşturucu kullandıkları ileri sürülen iki arkadaşı çıktı. Işıkoğlu'nun 7 bin lirasını gasbettikten sonra bıçaklayarak öldürüp gömdükleri öne sürülen Serhat S. (28) ile Mehmet Seyran A. (27), suçlamaları reddetti.


Iraklı gence 14 kurşun


'Uyuşturucu kullandıktan sonra bıçaklayarak öldürdü' iddiası


Mehmet Seyran A., Serhat S. ve Mehmet Işıkoğlu, kiraladıkları otomobille Hatay'a gitti. 22 Ocak 2016'da Adana'ya dönen 3 arkadaş, iddiaya göre daha sonra Karataş ilçesine bağlı Bahçe Mahallesi'nde deniz kenarına giderek uyuşturucu kullandı. Ardından iddiaya göre Serhat S., Mehmet Işıkoğlu'nun ellerinden tutarak etkisiz hale getirirken, Mehmet Seyran A. defalarca bıçaklayarak öldürdü.


Mersin'deki esrarengiz kazıyla ilgili çarpıcı iddia


Cesedi gömdüler, 3 gün sonra yerini değiştirdiler


Daha sonra Mehmet Seyran A. ile Serhat S., cebindeki 7 bin lirayı aldıkları Işıkoğlu'nun cesedini kumsala gömüp Adana'ya döndü. Olaydan 3 gün sonra Mehmet Seyran A. yanına kardeşi Abdulkadir A. ve Serhat S.'yi de alarak cesedi gömdükleri yere gitti. 3 kişi cesedi gömülü olduğu yerden çıkarıp başka bir yere gömdü.


Kocası boşanmak isteyen kadını öldürdü


Bir köpek kumu eşeleyince cesedi bulundu


Mehmet Işıkoğlu'nun eve dönmemesi üzerine aile kayıp başvurusu yaptı. 25 Şubat'ta Karataş sahilinde bir köpek kumu eşeleyince ceset bulundu. İhbar üzerine olay yerine gelen ekipler tarafından çıkartılıp Adana Adli Tıp Kurumu'na getirilen cesedin DNA testi sonucunda Mehmet Işıkoğlu'na ait olduğu belirlendi.


Serhat S., Mehmet Seyran A. ile kardeşi Abdulkadir A. tutuklandı. Olayla ilgili soruşturmasını tamamlayan Cumhuriyet Savcısı, Mehmet Seyran A. ile Serhat S. hakkında bir suçu gizlemek, delillerini ortadan kaldırmak veya işlenmesini kolaylaştırmak ya da yakalanmamak amacıyla öldürme suçundan ise ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası, nitelikli yağma suçundan 15'er yıla kadar, Abdulkadir A. hakkında da suç delillerini gizleme suçundan 5 yıla kadar hapis cezası istemiyle 7'nci Ağır Ceza Mahkemesi'ne dava açtı.Suçlamaları kabul etmediler


Yargılama sırasında olayla ilgisinin bulunmadığını savunan Abdulkadir A. ise tahliye edildi. Olay öncesinde Mehmet Işıkoğlu ve Serhat S. ile Hatay'a gidip Karataş ilçesine döndüklerini, uyuşturucu kullandıklarını anlatan Mehmet Seyran A., "Karataş'tan dönünce ben evime gittim, Serhat ise Mehmet Işıkoğlu'nu evine bırakıp kendi evine geçecekti. Tahminen 3 gün sonra Serhat beni aradı, '3 çuval esrarım var. Birlikte gömelim' dedi. Ben rahatsız olduğum için kardeşim Abdulkadir ile gittiler. Daha sonra kardeşim bana Serhat'ın bir şey gömdüğünü ama ne gömdüğünü görmediğini söyledi. Benim suçum yoktur" diye savunma yaptı.


Mehmet Seyran A.'nın savunmasını "yalan" olarak niteleyen Serhat S. ise, Mehmet Işıkoğlu'nu öldürmesi için bir nedeninin bulunmadığını söyledi. Tutuklu sanıkların tahliye istemini reddeden mahkeme heyeti, eksiklerin giderilmesi için duruşmayı erteledi.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS