Adana'daki faciayla ilgili bilirkişi raporu açıklandı

Adana'daki faciayla ilgili bilirkişi raporu açıklandı

Adana Aladağ'daki yurt yangınıyla ilgili bilirkişi raporunda, yangının elektrik panosunun eski olmasından kaynaklandığı belirtildi.


Adana'daki faciayla ilgili bilirkişi raporu açıklandı


ÖSYM'den sınavlara 'yüz tanıma' sistemi


Maliye Bakanı Naci Ağbal talimat verdi: O vergi dairesinden boş dönmeyecek


Öte yandan faciada hayatını kaybedenlerin kimlikleri de açıklandı. Dün akşam saatlerinde çıkan yangında yaşamını yitiren 12 kişinin kimlikleri, ailelerden alınan kan örnekleri doğrultusunda belirlendi.


Cenazelerin 5. sınıf öğrencileri Cennet Karataş (10), Tuğba Aydoğdu (10) ve Bahtınur Baş (10), 6. sınıf öğrencisi Nurgül Pertlek (11), 7. sınıf öğrencileri Gamze Bagır (12), İlknur Maden (12) ve Sümeyye Yetim (12), 8. sınıf öğrencileri Sema Nur Aydoğdu (13), Sevim Köylü (13) ve Zeliha Avcı (13) ile görevli Fatma Canatan (20) ile bir yurt yetkilisinin çocuğu Sare Betül Genç'e (6) ait olduğu tespit edildi.


Kimliklerin belirlenmesinin ardından Buruk Mezarlığı morgundaki 2 cenaze de 10 kişinin naaşının bulunduğu Asri Mezarlık morguna getirildi. Mezarlık morgunda cenazelerin ailelere teslimi için hazırlıklar tamamlandı.


Yurt görevlisi Fatma Canatan'ın cenazesi yakınları tarafından alınarak, Tarsus Şehir Mezarlığı morguna götürüldü.Dakika dakika Adana'daki kız öğrenci yurdunda yaşananlar 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS