Adli Tıp Kurumu personel alımı başvuruları başladı

Adli Tıp Kurumu personel alımı başvuruları başladı

Adli Tıp Kurumu personel alımı ilanını Devlet Personel Başkanlığı aracılığıyla yayınladığı ilan ile duyurdu. Adli Tıp Kurumu merkez ve taşra teşkilatında çeşitli görevlerde istihdam edilecek personeller, yapılacak sözlü sınav sonucuna göre belirlenecek.

Adli Tıp Kurumu personel alımı tapacağını duyurdu. 2016 yılında gerçekleştirilen Kamu Personel Seçme Sınavı'na (KPSS) giren adayların başvurabilecekleri Adli Tıp Kurumu personel alımı ilanı için başvuru süreci başladı. Kurumun merkez ve taşra teşkilatlarında görev yapacak belirlenen görevlerde istihdam edilecekler. Adli Tıp Kurumu personel alımı başvurusu yapacak adayların belirlenen genel ve özel şartları karşılamaları gerekiyor.


KAÇ PERSONEL ALINACAK?


Adli Tıp Kurumu merkez ve taşra teşkilatlarında görevlendirilmek üzere; 5 biyolog, 1 inşaat mühendisi, 4 makine mühendisi, 8 kimyager, 2 psikolog, 2 laborant, 4 patoloji teknikeri, 21 adli tıp teknikeri, 1 radyoloji teknikeri, 3 elektrik elektronik teknisyeni, 3 kimya teknisyeni, 1 makine teknisyeni alınacak.


BAŞVURULAR NEREDEN VE NASIL YAPILACAK?


Personel alımı için başvurular Adli Tıp Kurumu İnsan Kaynakları birimine ait "www.atkik.com" internet sitesinden gerçekleştirilecek. Başvurular sırasında sisteme yüklenmesi gereken fotoğraf, KPSS sonuç belgesi ve diploma gibi belgeler pdf. ya da resim formatında ortama yüklenecektir. Başvurusunu tamamlayan adaylar "Başvuru Kayıt Numarası" sistem tarafından otomatik olarak verilecektir. Adaylar her bir kadro veya unvan için sadece bir kez başvuru yapabilecekler. Birden fazlası için başvuru yapanların tüm başvuruları iptal edilecek, kazanmış olsalar dahi atamaları yapılmayacaktır.


Başvuru yapmak için tıklayın


Adayların başvuruları KPSS3, KPSS93 veya KPSS94 puanları esas alınarak değerlendirilecek. En yüksek puandan en düşük puana göre sıralandırılacak. Sözlü mülakata ilan edilen kadro sayısının 10 katı kadar aday çağrılacak. Bu sıralamalar kadro yeri ve ünvana göre ayrı ayrı yapılacak.


BAŞVURULAR NE ZAMAN?


Adli Tıp Kurumu personel alımı başvuru işlemleri 9 Ocak 2016'da başladı. Adaylar başvuru işlemlerini 16 Ocak 2017 Pazartesi günü saat 17.00'ye kadar yapabilecekler.


ARANAN GENEL ŞARTLAR NELERDİR?


a) Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,


b) Son başvuru günü olan 16 Ocak 2017 tarihinde 657 sayılı Kanunun 40’ıncı maddesindeki yaş şartlarını taşımak ve merkezî sınavın yapıldığı yılın ocak ayının birinci günü itibarıyla 35 yaşını bitirmemiş olmak (01 Ocak 1981 ve sonrası doğumlular müracaat edebilecektir.)


c) Askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş olmak, askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş ya da yedek sınıfa geçirilmiş olmak,


ç) 657 sayılı Kanunun değişik 48/1-A/5 bendinde sayılan suçlardan mahkûm olmamak,


d) 657 sayılı Kanunun 53’üncü maddesi hükümleri saklı kalmak kaydı ile görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak,


e) Kamu haklarından mahrum olmamak,


f) Son müracaat tarihi itibarıyla atanılacak kadro için gerekli öğrenim niteliğini taşıyor olmak. g) Güvenlik soruşturması ve/veya arşiv araştırması yapılmış olmak.


KILAVUZ İÇİN TIKLAYIN

ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS