hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Adnan Oktar'dan Diyanet İşleri Başkanı Erbaş'a "kedicik" yanıtı

  Adnan Oktardan Diyanet İşleri Başkanı Erbaşa kedicik yanıtı
  expand

  Yaptığı programla tartışılan Adnan Oktar, Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’ın kendisine yönelik olarak kullandığı "Tamamen akli dengesi bozulmuş" ifadesine tepki gösterdi ve Erbaş'a sert yanıt verdi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Diyanet İşleri Başkanı Prof. Ali Erbaş, gazete ve televizyonların Ankara temsilcileri ile görüştüğü toplantıda televizyon programlarıyla tanınan Adnan Oktar'ın akli dengesinin yerinde olmadığını söylemişti. Erbaş, A9 kanalında yayınlanan program hakkında "İnşallahlar, maşallahlar havada uçuşuyor. Dini bir takım referanslar ve orada dansöz oynatıyorsun böyle bir şey olabilir mi?" ifadelerini kullanmıştı.

  Erbaş: RTÜK o televizyon kanalını kapatmalı

  A9 kanalında program yapan Adnan Oktar bugünkü yayınında bu sözlere yanıt verdi.

  Oktar: "Sen nasıl Diyanet İşleri Başkanısın?" 

  İşte Adnan Oktar'ın açıklamalarında yer alan ifadeler; 

  Adnan Oktar'ın bilinmeyen "kedicikleri"

  "200 bin vatan evladı hanımefendi genel evlerde satılıyor ve diyanetin maaşları oradan ödeniyor. Ve sen de Diyanet İşleri Başkanı olarak oradan para alıyorsun. Sen bunun üzerine gideceksin. Burada dürüst olacaksın. Hayali şeylerle değil somut şeylerle mücadele edeceksin. İki; devlet eliyle her yerde kumar oynanıyor. Şans oyunları, milli piyango, iddia gibi bir çok konuda milyonlarca insan bu haramı işliyor. Sen Diyanet İşleri olarak tek kelime konuşmuyorsun. Ne kumarla ne fuhuşla ilgili. Kumardan da alınan vergiyle senin maaşın, hocaların maaşı ödeniyor. Şarap, rakı fabrikaları var. Bunlara da haram diyemiyorsun. 'Bunlar günahtır' de. Diyemiyorsun. Demen gerekir. Bankada 'Faiz, bunlar haramdır' de bunları söyle. 'Gariban insanlardan faiz alınmaz' diyeceksin. Tek kelime etmiyorsun. Sen nasıl Diyanet İşleri Başkanısın? " 

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  "Bize dansözleri TRT gösterdi"

  "Önüne Kuran-ı Kerim koyup önünde dans edenler var diyor. Kuran'ın olduğu yerde hayat durur diye bir şey yok. Bize dansözleri TRT gösterdi. He orada hiç Kuran yok diyorsan o ayrı mesele. Eğlencenin olduğu yere Kuran giremez diyorsan o başka bir görüş ayrı bir mesele. Bizi görünce tüyleri diken diken oluyormuş. Fuhuş yapan kadınları görünce olmuyor mu? Bak o paralarla evine ekmek götürüyorsun. Danstan neden tüylerin diken diken oluyor asıl bundan diken diken olsun." 

   

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow