Af çıkacak mı? Af yasası ile ilgili Adalet Bakanı’ndan önemli açıklama

Af çıkacak mı? Af yasası ile ilgili Adalet Bakanı’ndan önemli açıklama
Af yasasında son durum AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş’un açıklamalarının ardından netleşti. Yasanın ne zaman görüşüleceğine ilişkin bilgiler veren Kurtulmuş, MHP lideri Devlet Bahçeli’nin “beklemeye aldık” açıklamasına da açıklık getirdi. İşte af tasarısında son durum…

Af yasasıyla ilgili gözler geçtiğimiz yılın son günlerinde TBMM’ye çevrilmişti. Konuyla ilgili Adalet Bakanı Abdülhamit Gül’den önemli açıklama geldi. CNN TÜRK’te Hakan Çelik’in hafta sonu programına katılan Abdülhamit Gül, son kararın Meclis’te olduğunu söyledi. Peki, af çıkacak mı? İşte, merak edilen detaylar…

Son dakika af haberleri, ceza infaz düzenlemesi değişikliğini yakından takip eden kişilerin gündeminde yer almaya devam ediyor. Kısa süre önce MHP lideri Devlet Bahçeli’den gelen açıklama sonrası konuyla ilgili çalışmaların devam ettiği bilgisi ortaya çıkmıştı. Af yasası ile ilgili son açıklama ise Adalet Bakanı Abdulhamit Gül’den geldi.


BAKAN GÜL’DEN ‘AF YASASI’ AÇIKLAMASI


Bu konuda hem MHP'den hem partimizden açıklamalar oldu. Meclis açıldığında bu konu AK Parti grubu başta olmak üzere Meclis'in gündeminde olan bir konu. Grubumuzun konuyla ilgili kararı nedir, teknik hususlar nelerdir, akademi ne diyor? Biz teknik olarak baktık artık Meclis karar verecek. Yaşlı, kadın, hamile vs infazın evde çekilmesi, hafta sonu infaz gibi uygulamalar... İyi halin de değerlendirildiği öneriler de var. Ancak son takdir elbette Meclis'indir.


MHP TEKLİFİ NEDEN BEKLEMEYE ALMIŞTI?


MHP’nin teklifi beklemeye alması ile ilgili AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş’un açıklamaları şöyle: MHP’nin kendi teklifini beklemeye alması da bakanlığın düzenlemesini görmek, ona göre katkıda bulunmak içindir. Bütçe görüşmelerinden sonra da konu gündeme gelecektir.


DEVLET BAHÇELİ NE DEMİŞTİ?


“Verdiğimiz ceza indirimi kanun teklifini Cumhur İttifakı'nda bir tezatlık yaşanmaması için beklemeye aldık" ifadelerini kullanan Devlet Bahçeli çalışmaların sürdüğünü aktarmıştı.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS