Afgan kadın polisler de Sivas'ta eğitim aldı

Afgan kadın polisler Sivas'taki polis okulunda eğitim alıyor. Silah kullanımından sürüş eğitimine, arama tekniklerinden savunma taktiklerine kadar çok sayıda konu hakkında eğitilen 1005 Afgan kadın polis mezun oldu. Sivas Polis Meslek Yüksekokulu, Afgan kadın mezunları için klip hazırladı.Türkiye ile Afganistan arasında 2011 yılında imzalanan Afgan ulusal polisinin eğitilmesi ve kapasitesinin geliştirilmesi için işbirliği kapsamında dönem dönem erkek ve kadın polis adaylarının eğitim gördüğü Sivas Meslek Yüksekokulu kısa süre önce yeni mezunlarını verdi.

İlk eğitimlerini 2011 yılında vermeye başlayan Sivas PMYO'da bugüne kadar 1005'i kadın olmak üzere toplam 2 bin 959 Afgan polis mezun oldu.

4 aylık eğitimlerinden oluşan etaplarda Afgan adaylara silah kullanımı, trafik polisliği, sürücü eğitimi, polis usul ve esasları, polis hukuku, arama teknikleri, yolsuzlukla mücadele, aile içi şiddet ve mağdurlara yardım, bilgisayar kullanımı, ilk yardım, ifade alma, insan hakları, polis savunma taktikleri, olay yeri inceleme, terörizm ve delil toplama alanında eğitimler verildi.

Sivas PMYO, kadın polislere yönelik eğitim aşamalarını yansıtan klip hazırladı. Klipte Afgan kadın polis adaylarının eğitim aşamalarından örnekler sunuldu.
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS