Ahmet Davutoğlu Çankırı'da konuştu

Ahmet Davutoğlu Çankırı'da konuştu

Başbakan Ahmet Davutoğlu, 7 Haziran'da yapılacak seçimde yeni anayasa ile birlikte Başkanlık dahil yepyeni bir siyasal anlayışla sistemi değiştirmek istediklerini söyledi. Davutoğlu, "İnşallah bunun için TBMM'de Ak Parti'ye Anayasa'yı değiştirecek çoğunluğu vermeye var mısınız? Türkiye'nin kaderini, tarihini yeniden yazmaya var mısınız?" diye sordu.

Başbakan Davutoğlu, Ahmet Yesevi Camisi'nde Cuma namazını kıldıktan sonra Belediye meydanında şiddetli yağmur sonrası toplanan yaklaşık 10 bin kişiye hitap etti. Ülkenin önemli bir dönemecin eşiğinde olduğuna vurgulayan Davutoğlu, Ak Parti iktidarında Çankırı'ya önemli hizmetler getirildiğini vurguladı. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun bol keseden vaadlerde bulunduğunu belirten Davutoğlu, Ak Parti iktidarı döneminde bu vaadlerin zaten yapıldığını söyledi. 


TÜP KUYRUKLARI


Kılıçdaroğlu'nun matematik bilmediğini, bu yapılanları kolay zannettiğini belirten Davutoğlu, şunları söyledi: "Ilgaz Tüneli dile kolay. Kılıçdaroğlu matematik bilmediği için kolay zannediyor, 5,5 kilometrelik iki tünel, Ilgaz, Anadolu'nun bu yüce dağı. Biz Yaren Meclisi'nden gelmişiz, yüreğimizde yaren kokusu var. 70'li yıllarda CHP döneminde tüp kuyrukları gelir aklımıza. Biz ise tüp tünelleri ile ülkemizi çağdaş medeniyetler seviyesine taşıyoruz. Onlar konuşur, Ak Parti yapar. Çankırı'nın her köşesinde hastaneler yapıyoruz. Hastane kuyruğunda bekliyormusunuz?, İyi hizmet alıyormusunuz?, kitaplarınızı öğrenciler, bacılarıma soruyorum. Hiç Eylül ayı geldiğinde 'ben bu kitapları nasıl alacağım, çocuklarımı okula nasıl göndereceğim?' diye düşünüyor muzsunuz. Kitaplarınız bedava veriliyor mu?' diye sordu, onlar konuşur, Ak Parti yapar" dedi. 


KILIÇDAROĞLU BİR SÜRÜ VAADLERDE BULUNUYOR


 Başbakan Davutoğlu kadınlara sağladıkları imkanları hatırlattığı konuşmasında, "Kadınlarımıza sağladığımız imkanlarımıza, kadın erkek eşitliği konusunda yasal, Anayasa adamları attık. Yeni çıkardığımız kanunla artık doğum yapan her anneye ilk doğum hediyesi devletten. İlk çocuk için 200, ikinci için 300, üçünçü çocuk için 600 lira devlet ilk altını çocuğa takacak. Biz bunları yapıtığımızda Kılıçdarloğu 'sadaka mı veriyorsunuz' diyor. Hayır muhabbetimizi veriyoruz. Bir sürü vaadlerde bulunuyor Kılıçdaroğlu. Hesabın nereye varacağını bilmiyor. Vaad ettiklerini Ak Parti yaptı. Evde sağlık hizmetini Ak Parti zaten yapmış. Eşi vefat eden kadınlara maaş bağladık. Bazen konuştukları zaman da ne konuştuklarını bilmez bunlar. Kılıçdaroğlu İmam Hatip'lerle ilgili, 28 Şubat'ın yapamadığını yapıp, İmam Hatipleri kapatmak istiyor. Birisi İmam Hatip'le uğraşıyor, birisi Diyanetle. Birisi Diyanet'i kapatacağım diyor. Sayın Demirtaş, Kudüs bizim diyarımızdır. Bu Demirtaş duysun diye bir seslenin bakalım. Kudüs bizim mi? Filistin'e sahip çıkan, Kudüs'e sahip çıkan politikamızdan memnun musunuz? Maslumlara sahip çıkmamızdan memnun musunuz. Ne diyor yaren meclisi Ahi Evran. Kadını, kalbini, alnını ak tutacaksın. Yoğurdun akı gibi partinin akına da bakıyormusunuz?" dedi.  


KILIÇDAROĞLU ESED'İN ARKADAŞI, BAHÇELİ NİYE SUSUYOR


 Başbakan Davutoğlu konuşmasının devamında Kılıçdaroğlu'nun anladıklarını ve Esed'in arkadaşı olduğunu, ancak Bahçeli'nin sustuğunu belirtti. Kılıçdaroğlu'nun 'Suriyede zalim Esed'den kaçanlara, mazlumlara kapıyı kapatalım hepsini geri gönderelim" dediğini hatırlatan Davutoğlu, "Bacılar. Siz buna izin verir misiniz?. Zalimden kaçan kadınlara kucağımızı açmışız, geri göndermemize razı olur musunuz? Bize sığınanı vermek Türklüğe, namusa yakışır mı? Türkmenleri biz İnönü gibi geri verir miyiz? Katledilmelerine razı olur muyuz? Kılıçdaroğlu'nu anladık, o Esed'in arkadaşı. Ama Bahçeli niye susuyor? Bahçeli niye 'Halep Türkmenlerini biz vermeyiz' demiyor. Allah, millet ve tarih şahit olsun. Bir tek mazlumu zalime teslim etmeyiz, etmeyeceğiz. Bu Oğuz töresine, İslam inancına aykırıdır. İşte onun için size geldik" diye konuştu. 


BİZE TUZAK KURANLAR


Çankırı'da bugün 10'uncu mitinglerini yaptıklarını, adım adım Anadolu'yu, Trakya'yı dolaşacaklarını belirten Davutoğlu, "Bizim için sizlerle buluşmak enerjimizin kaynağı. Bu yağmurda, Çankırı'da bu meydanları dolduranlardan Allah razı olsun. Biz kutlu ve büyük bir yolun yolcusuyuz. Bu kutlu yolculuğa yürüyen hedefe varması için Ak Parti'yi desteklemeye var mısınız? Bize tuzak kuranlara, hesap soranlara var mısınız? Kim tuzak kuruyor. CHP diyor ki; 'HDP ile koalisyona hazırım' diyor. Koalisyon kuracak güce gelemezler ya. Seçim öncesinde cephe kuruyorlar. Bir de Pensilvanya'dan talimatla paralelciler, HDP'li Diyarbakır Belediye Başkanı ile arka kapıda konuşuyorlar, 'Ak Parti'yi nasıl durdurabiliriz'. Behey gafiller, kapalı kapılar ardında konuşuyorsunuz da millet Çankırı meydanında konuşuyor. Ak Parti'yi durdurabilirler mi? Siz izin verir misiniz. Biz milletle konuşuruz, onlar kapalı kapılar ardında konuşur. Nezaket ziyaretine giden arka kapıdan girer mi? Bunların hepsi bir tuzak. Büyük oyunu bozmaya var mısınız?" diye sordu. 


TÜRKİYE'NİN KADERİNİ, TARİHİ YENİDEN YAZMAYA VAR MISINIZ


 Davutoğlu, rehavete kapılmadan 7 Haziran günü sandıklara gideceklerini, vatandaşların da mutlaka katılmasını istedi. Çankırılılardan ülkenin kaderine ağırlığını koymalarını isteyen Davutoğlu, "Yeni Anayasa ile birlikte Başkanlık dahil yep yeni bir siyasal anlayışla sistemi deiştirmeye var mısınız? İnşallah bunun için TBMM'de Ak Parti'ye Anayasa'yı değiştirecek çoğunluğu vermeye var mısınız? Çankırı yarenleri söz verdi mi yaparlar, 7 Haziran'da milli iradeyi hakim kılmak için hep beraber sandıklarda yeni bir destan yazacağız. Yeni bir destan yazmaya var mısınız? Türkiye'nin kaderini, tarihi yeniden yazmaya var mısınız" diye sordu.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS