Ahmet Davutoğlu: ''Sanal şarlatanlara izin vermeyeceğiz''

Ahmet Davutoğlu: ''Sanal şarlatanlara izin vermeyeceğiz''

Başbakan Davutoğlu, AK Parti Meclis Grup Toplantısında konuştu. "Sanal şarlatan ve müfterilerin ayak oyunlarına izin vermeyeceğiz" diye konuşan Davutoğlu, dokunulmazlıklarla ilgili HDP'nin tavrını sert ifadelerle eleştirdi.

Ahmet Davutoğlu'nun konuşmasından satır başları:

 Milyonların desteğiyle, rızasıyla, emeğiyle, dualarıyla var olan bu hareket tüzüklerle, kurallarla, mevzuatla varlık kazanmış bir partiden çok daha fazlasıdır. Bu hareket 1000 yıllık kimliğimizle sürdürdüğümüz tarihi yürüyüşümüzün adıdır. 

AK Parti büyük bir davanın adıdır. 

Biz bu ülkeye aşkla, imanla, sadakatle bağlı bir kadroyuz. Bu ülkeye hizmet etmekten daha ulvi bir dava tanımıyoruz. Diğer partiler görevden kaçarken, biz 'milletin verdiği her görev başımız üstündedir' dedik ve bu yola baş koyduk. 

Sanal şarlatanlar

Bölgemiz ve ülkemiz kritik bir dönemden geçiyor. Ülkeler iç savaşla yok ediliyor. İnsanlar kıyıma uğratılıyor. Bugüne kadar bölgemizin zenginlikleri olan farklılıklar birer iç çatışmaya döndürülüyor, ve bölgenin geleceğini yok edecek nifak tohumları ekiliyor. Adları farklı görünse de hepsi bu fitnenin içinde. Türkiye tüm kirli saldırılara karşı hareket ettiği cevabı verebilecek güçtedir çünkü AK Parti iktidardadır. 

Bizim Türkiye sevdamız onların fitnelerini de boğar, kendilerini de boğar. Bizim Türkiye sevdamız onların korkak, yüzsüz, anonim, kişiliksiz saldırılarından zerre miktar etkilenmez. Eski Türkiye defterini açmaya çalışan sanal şarlatanların Türkiye'yi ameliyat yapmasına da izin vermeyecektir. 

AK Parti esaslarını tekrar söylemek istiyorum:

1- AK Parti kadim bir hareketin bugünkü sözcüsüdür.

2- Milli ve demokratik değerleri özümsemiş, öncülük yapmış bir partidir. 

3- AK Parti mazlum coğrafyaların, halklarının sözcüsüdür.

4- AK Parti özgürlük ve adaleti savunan evrensel bir partidir.

5- AK Parti bütün bu ilkeleri harekete geçirecek olan Türkiye Cumhuriyeti Devleti'ne yeni bir vizyon teklif eden bir partidir.

7- AK Parti bir gönül hareketidir.

8- AK Parti bir ortak akıl hareketidir.

9- AK Parti edebi esas alan bir nezaket hareketidir.

10- AK Parti yürüdüğü zaman arşı titreten bir hareketin adıdır. 

 Hiçbir yere kaçamazlar

Muhalefetin hali ortada. Yeni anayasa için kendi tabanlarıne verdikleri sözü bile tutmuyorlar. HDP ahlaksız bir şiddeti halen savunmaya TBMM'de dahi uygulamaya devam ediyor. Şehirlerimizi yangın yerine çevirenlere selam göndermeye devam ediyorlar. İnsanların kendilerine verdiği oylara ihanet ederek, eli kanlı bir örgütün sözcülüğünü yapmaya devam ediyorlar.

Dokunulmazlık konusu açıldığında mangalda kül bırakmayan ucuz kahramanlar süreci engellemek için milletvekillerimize saldırıyorlar. Gerilimi tırmandırmaya çalışarak iyice çirkinleşiyorlar. Meclis çatısını kavganın adresi gibi gösterme gayreti içerisindeler. Hiç şüpheniz olmasın, Bursa Ulu Cami'yi kana bulmak isteyen terör örgütünü destekleyen herkese dokunulacaktır, mutlaka dokunuculacaktır. Hiçbir yere kaçamazlar.  

Bunları savunanlar da bu millete ait olamaz. Yabancı unsurların maşaları olurlar. Bu maşalara gereken dersi veren, AK Parti grubumuzu yürekten tebrik ediyorum. Dün bir destan yazdınız.

''Siyasal şizofreni''

Sayın Kılıçdaorğlu'ndaki tutarsızlık parti tabanını bile rahatsız eder hale gelmiştir. Bir gün paralel yapının sözcüsü, bir gün çukur kazanlara 'arkadaş' diyor. O milletvekilleri CHP içinde Kılıçdaroğlu'nun müdahil olamadığı bir denklem içinde varlıklarını sürdürüyor. Gerçeğe ihanet ediyor, toplumu korkuyor. Bu kadar tutarsızlığın adı, 'Siyasal şizofreni'dir.

Nefsimi ayaklar altına alırım, bir faninin terk etmeyeceği düşünülen her makamın elimin tersiyle iterim ama bu kutlu hareketteki hiçbir dava arkadaşımın kalbini kırmam, bu AK harekete zarar görmesine, bu kadroların üzülmesine asla izin vermem. Bugün herkes imtihanlıdır, herkes kendi imtihanını verecek. 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS