Ahmet Hakan'a saldıranlardan bir kişi serbest bırakıldı

Ahmet Hakan'a saldıranlardan bir kişi serbest bırakıldı

Gazeteci Ahmet Hakan'a yönelik saldırıda yer alan isimlerden Kamuran Ergin ile ilgili önceki gün dikkat çekici bir gelişmenin yaşandığı ortaya çıktı. Ergin, adli kontrol şartını ihlal ettiği için dün savcılık kararı ile tutuklamaya sevk edildi. Ergin, çıkarıldığı sulh ceza hâkimliği tarafından serbest bırakıldı.

Kamuran Ergin'in, adli kontrol uygulaması gereği her hafta pazartesi ve cuma günleri, bağlı bulunduğu karakola gidip imza atması gerekiyordu. Ancak geçtiğimiz cuma günü karakola gitmedi. Dün karakola giden Ergin'e karakol görevlileri imza attırmadı. Gerekçe olarak, "adli kontrol şartını ihlal" gösterildi. 


Ergin, mevcutlu olarak götürüldüğü soruşturma savcısı tarafından tutuklama talebi ile sulh ceza hakimliğine sevk edildi. Buradaki ifadesinde, geçtiğimiz cuma günü imza vermeye rahatsızlığı nedeniyle gidemediğini söyledi. 
İstanbul 7. Sulh Ceza Hakimliği ise, Ergin'in bir kerelik imzaya gitmediğine işaret ederek, "İmza atmaya gitmemenin özel bir kasıtla yapıldığının evrak üzerinden ispatlanamaması"nı gerekçe göstererek serbest bırakılmasına kararı verdi.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS