Ahmet Hakan'dan Bahçeli'ye ilginç soru

Ahmet Hakan'dan Bahçeli'ye ilginç soru

MHP lideri Devlet Bahçeli'nin "Cumhurbaşkanı Erdoğan'la görüşen MHP'liyi tespit edersem partiden atacağım" açıklaması ilginç bir soruyu da gündeme getirdi.

AKP - MHP koalisyonunu kesinlikle kabul etmeyeceğini belirterek AKP-HDP koalisyonunda ısrar etmesi ve Erdoğan'la görüşen milletvekilini 'atacağı' açıklamaları nedeniyle Hürriyet yazarı Ahmet Hakan, MHP lideri Devlet Bahçeli 'ye iki ilginç soru sordu.


HDP'ye Çin Komünist Partisi'nden davet


Hakan'ın yazısının ilgili bölümü şöyle:


SORU BİR: Eğer "Çözüm Süreci", sizin dediğiniz gibi bir çözülme ve ihanet süreciyse...Neden çıkıp da " AK Parti ile HDP koalisyon kursun" diyorsunuz... Bu ikisi koalisyon kurarsa... Çözülme ve ihanetin hızı daha da artmaz mı? Memleketini seven, milliyetçi bir lider, kendi açısından en kötü senaryoyu milletine reva görür mü? Çözülme ve ihanet diye nitelendirdiği bir sürecin önünü açmak yerine, böyle bir sürecin önüne geçmeye çalışmaz mı?Nedir bu işin izahı?


SORU İKİ: "Saray'la görüşen bir MHP'li varmış, onu arıyorum, tespit edersem partiden atacağım" diye açıklamalar yapıyorsunuz. Hakikaten de varsa böyle bir MHP'li... Ve bu MHP'liyi tespit edip partiden atarsanız... Partinizin milletvekili sayısı 79'a düşecektir... Bu durumda "ana muhalefet partisi" olma durumu, ismini bile telaffuz etmek istemediğiniz partiye geçmiş olmaz mı? HDP'yi ana muhalefet haline getirecek de olsa... O MHP'liyi partiden atar mısınız? Bunu yapar mısınız gerçekten?

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS