Ahmet Yıldız'ı öldüren babası kırmızı bültenle aranırken boşanmış

Ahmet Yıldız'ı öldüren babası kırmızı bültenle aranırken boşanmış

Oğlu Ahmet Yıldız'ı eşcinsel olduğu için öldüren Yahya Yıldız'ın yargılanmasına devam edildi. Firari baba Yahya Yıldız'ın 2012'de boşanma davası açtığı ortaya çıktı.

Ahmet Yıldız'ın 2008'de eşcinsel olduğu için babası Yahya Yıldız tarafından öldürüldüğü iddia edilen davanın 24. duruşması bugün İstanbul'da bulunan Kartal 5. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görüldü. Kaos GL.org'da yer alan habere göre, sanık babanın kırmızı bültenle arandığı dönemde boşandığı ortaya çıktı. Davanın avukatlarından Fırat Söyle, sanık Yahya Yıldız'ın 2012'de Bakırköy Aile Mahkemesi'nde sonuçlandığı boşanma davasını sorarak, kırmızı bültenle aranan Yıldız'ın bu süre içerisinde nasıl boşanma davası açıldığının araştırılmasını talep etti.


'Mahkeme nüfus kayıt örneği çıkardı'


Duruşmaya ilişkin, açıklamalarda bulunan avukat Söyle,"Mahkemenin kendisi zanlı Yahya Yıldız hakkında UYAP üzerinden nüfus kayıt örneğini çıkarmış. 2012'de boşanma davası açıldığı ve 2013 Şubat ayında gerçekleştiği o esnada gözüme çarptı. İnterpol tarafından aranırken boşanma davası açılıyor ve boşanma gerçekleşiyor. Bu durumun incelenmesi gerekir. Mahkeme de bu dosyanın incelenmesi konusunda hemfikir oldu. Dosya buraya getirilecek ve incelenecek" dedi.


Sanık Yahya Yıldız hakkındaki arama emrinin infazı ve Bakırköy Aile Mahkemesi'ndeki dosyanın incelenmesi için bir sonraki duruşma 30 Mayıs'a ertelendi.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS