Ailenin avutkatlarından Dilek Doğan açıklaması!

Ailenin avutkatlarından Dilek Doğan açıklaması!

Ailenin avutkatlarından Dilek Doğan açıklaması!

Sarıyer'de 18 Ekim sabahı gerçekleştirilen terör operasyonu sırasında silahla vurularak yaralanan Dilek Doğan'ın ailesinin avukatları, ' İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulundu. "Kasten öldürmeye teşebbüs' suçlamasıyla yapılan suç duyurusunda kimliği henüz belli olmayan polis memuru ve amirleri hakkında şikayetçi olundu.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Dilek Doğan'ın avukatları Ebru Timtik, Günay Dağ ve Çağdaş Hukukçular Derneği (ÇHD) İstanbul Şubesi Yöneticisi Avukat Onur Şahinkaya, konuyla ilgili olarak ÇHD İstanbul Şubesi'nin Beyoğlu'ndaki merkezinde bir basın toplantısı düzenledi.  TSK'dan Hakkari'de operasyon açıklaması MHP'li Vural'dan Davutoğlu'na "beyaz Toros" tepkisi: "Başbakan mafya reisi gibi"

"HUKUKİ SÜREÇ BAŞLATILDI"

Avukat Günay Dağ, hukuki sürecle ilgili işlemleri başlattıklarını söyledi. Dağ, Dilek'in ölümüyle ilgili olarak polisi suçlayan iddialarını tekrarladı. "Biz savcılığa başvurarak şüpheli polis hakkında suç duyurusunda bulunduk" şeklinde konuşan Dağ, bazı haberlere de tepki gösterdi, polisin yönlendirmesiyle olayın karartılmaya çalışıldığını iddia etti.

SAĞLIK DURUMU HAKKINDA

Dilek Doğan'ın sağlık durumuyla ilgili de açıklamalarda bulunan Dağ, "Dilek Doğan'ın 'beyin ölümü gerçekleşti' şeklinde çıkan haberler doğru değil. Beyninde yoğun bir ödem tespit edilmiş. Tekrar ameliyat edilmesi söz konusu ancak buna ilişkin belirlenmiş bir tarih yok. Son durumu hakkında şimdilik bunları söyleyebiliriz" ifadelerini kullandı. Beyaz Toros'lar şehirden köylere gitti Mahmut Han Şahin CHP'den atıldı

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Avukat Ebru Timtik de Dilek Doğan'ın kasten öldürülmek istendiğini ileri sürerek, savcılığa şüpheli polisin tutuklanması talebinde bulunduklarını kaydetti. Öte yandan bir gazetecinin "Dilek Doğan ile ilgili bir soruşturma var mıydı?" şeklindeki sorusu üzerine Timtik, "Dün Dilek Doğan'ın soruşturma numarasını öğrenmek için gittiğimizde şunu öğrendik. Dilek Doğan mağdur olarak değil, şüpheli olarak bir dosyada adı görülüyor. Ancak soruşturma tarihinin 18 Ekim olduğunu öğrendik" dedi. Timtik, olayla ilgili dosyanın savcılığa dün ulaştığını da ifade etti.

BABA METİN DOĞAN: KIZIMIN ÖLÜM TEHLİKESİ VAR

Kızının sağlık durumu ile ilgili bilgi veren baba Metin Doğan, “Doktorlar bugün uyandırılacağını söyledi. Bugün umutla hastaneye geldik. Ancak sabahleyin bize beyninde ödem oluştuğu bilgisini verdiler. Beynin çalışmama ihtimali var. Ben yanına girdim. Eline, ayağına dokundum. Hiçbir karşılık vermedi. Şu an ölüm tehlikesi var. Yaşam mücadelesi veriyor ama yaşayacak durumda değil. Yaşayacak diyorlar. İnşallah kızımız yaşar" dedi. Dilek Doğan'ın amcası Hasan Doğan da, “Ben bu sabah yeğenimi yoğun bakımda gördüm. Makinelere bağlı olarak yatıyor" dedi. Amca, "Bilinci açık mı, size tepki verdi mi?" sorusuna, “İşaret vermiyor. Sadece nefes alıp veriyor" yanıtını verdi. 

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

“KIZ KARDEŞİM CANLI BOMBA DEĞİL"

Ağabey Emrah Doğan ise “Kız kardeşim onların iddia ettiği gibi canlı bomba değildir. Bizim her zaman umudumuz var. Kız kardeşim kim ne derse desin ölmeyecek. Direnerek kazanacaktır. Dört gündür direniyor. Kız kardeşim buradan sağ salim çıkacaktır. Umudumuz var" diye konuştu.

KISA SÜRELİ GERGİNLİK

Hastane önünde yapılan basın açıklaması sonrası oturma eylemine geçen bir grup ise polis tarafından uyarıldı. Eylemciler ile polis arasında kısa süreli tartışma yaşandı. Bu sırada, Dilek Doğan'ın annesi de polislere tepki gösterdi. Polis ekipleri oturma eyleminin sonlandırılacağı sözü üzerine hastane önünden ayrıldı.

Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber