AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Gül, Yeni Akit'in iftarında konuştu

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Gül, Yeni Akit'in iftarında konuştu

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Abdulhamit Gül, Yeni Akit gazetesinin iftarına katıldı. Burada bir de konuşma yapan Gül, "Çıktığı günden bugüne hak ve doğrunun haberini yapmaya çalışıyor" diyerek, çoğu zaman nefret söylemi içermekle suçlanan ve pekçok kişi ve kesimi hedef göstermekle eleştirilen Yeni Akit gazetesinin çalışanlarına teşekkür etti.

Yeni Akit gazetesi, İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin Florya Sosyal Tesisleri'nde iftar düzenledi. İftar programında yayına başlayan Akit TV'nin de tanıtımı yapıldı. Programa AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Abdulhamit Gül de katıldı ve burada bir konuşma yaptı. Gül, konuşmasında, Yeni Akit gazetesinin çıktığı günden bugüne "hak ve doğrunun haberini yapmaya çalıştığını" ileri sürerek çalışanlarına teşekkür etti. Gül, Akit TV'ye de başarılar dileyerek, Türkiye'de medya hayatına yeni bir soluk getirmesini temenni etti.

Ramazan ayında da Suriye, Kudüs ve Irak'tan acı haberler geldiğini söyleyen Gül, "Aslında tüm bu mazlumların yanında olan bir iktidar, Türkiye Cumhuriyeti'nin başında. Suriye'de bir mazlum varsa onun yanı başında, Irak'ta bir mazlum varsa onun yanı başındaydı. Dünyanın neresinde olursa olsun, sadece Müslüman olması da yetmez, insan olan, zulme uğrayan herkesin yanında olan bir iktidar var" ifadelerini kullandı.

Konuşmasında 7 Haziran seçimlerinin sonuçlarına da değinen Gül, "Bu seçimde aslında Türkiye'nin istikrarsızlaştırılması, Türkiye'nin başında bulunan AK Parti'nin iktidardan alınarak Türkiye'nin istikrarsızlaşması, bölgenin istikrarsızlaştırılmasına yönelik bir proje ortaya konulmuştur" iddiasında bulundu.

Programda Yeni Akit Gazetesi İcra Kurulu Başkanı Mustafa Karahasanoğlu da konuştu. Akit TV'nin 30 Nisan tarihinde yayına başladığını ve bugün itibarıyla deneme yayınlarını tamamlayarak normal yayına geçtiğini bildiren Karahasanoğlu, "Tıpkı Yeni Akit gazetesi, Cuma dergisi ve yeniakit.com.tr'de olduğu gibi gündemin peşinde koşan değil, gündemi belirleyen bir Akit TV ile karşı karşıya kalacaksınız. Hiçbir grubun ya da cemaatin değil, bütün ümmetin sesi olacağız inşallah" ifadelerini kullandı.

İftara, medya, sivil toplum ve iş dünyasından da davetliler katıldı.

Yeni Akit gazetesi çoğu zaman nefret söylemi içermekle suçlanan ve pekçok kişi ve kesimi hedef göstermekle eleştirilen yayınlara imza atıyor.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS