Ak Parti İl Başkanı Yurdunuseven: ''Terörle mücadele sürecek''

Ak Parti İl Başkanı Yurdunuseven: ''Terörle mücadele sürecek''

AK Parti İl Başkanı İbrahim Yurdunuseven, "Tek bir terörist kalmayıncaya kadar, tek bir silah gömülünceye kadar terörle mücadele devam edecektir" dedi.

Ak Parti'nin Ankara'da yapılacak 5'inci Olağan Büyük Kongresi'ne ilişkin parti binasında basın toplantısı düzenleyen İl Başkanı İbrahim Yurdunuseven, Hakkari'nin Yüksekova İlçesi'ne bağlı Dağlıca bölgesindeki terör saldırısını kınadıklarını söyledi. Yaşanan olayın kendilerini derinden üzdüğünü anlatan Yurdunuseven, "Tek bir terörist kalmayıncaya kadar, tek bir silah gömülünceye kadar terörle mücadele devam edecektir. Şehitlerimize Allah'tan rahmet ailelerine başsağlığı ve yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz" dedi.


Kongreye ilişkin konuşan Başkan Yurdunuseven, "Bu kongremiz milletimizin Yeni Türkiye yolculuğuna devam etmesinin kaynağı olacaktır. 12 Eylül tarihi Türkiye'nin en talihsiz günlerinden biriydi. Çok şükür 2010 referandumu ile bu tarihin üzerindeki kara lekeyi kaldırdık. Şimdi 12 Eylül 2015'te, bu günü Ak Parti 5'inci Olağan Büyük Kongresi ile taçlandırıyoruz. Partimizin her kongresinin bir anlamı ve misyonu vardır. Şimdi aynı vazife 5'inci Olağan Büyük Kongre'dedir. Bu kongremiz Türkiye'nin demokratikleşme, kalkınma, ilerleme ve değerleriyle bütünleşme yolculuğuna, evrensel sorumluklarına ara vermeden, tüm hızıyla devam etmesinin kaynağı olacaktır" diye konuştu.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS