AK Parti'de 1 vekil istifa etti diğerleri yolda

AK Parti'de 1 vekil istifa etti diğerleri yolda

AK Parti İzmir Milletvekilleri Ertuğrul Günay, Erdal Kalkan ile Ankara Milletvekili Haluk Özdalga, partiden ihraç edilmeleri talebiyle Disiplin Kurulu'na sevk edildi. Erdal Kalkan Disiplin Kurulu'nun kararını beklemeden istifasını açıkladı. Ertuğrul Günay da yaptı açıklamada istifa sinyali verdi.

AK Parti'den yapılan yazılı açıklamada, şunlar kaydedildi: "Partimiz İzmir Milletvekilleri Sayın Ertuğrul Günay, Sayın Erdal Kalkan ile Ankara Milletvekili Sayın Haluk Özdalga'nın, son zamanlarda, parti disiplinine ve politikalarına, temel ilkelerimize ve hükümet icraatlarına aykırı, partimizi ve hükümetimizi tahkir ve tezyif edici sözlü ve yazılı beyanlarından dolayı, tedbirli olarak kesin ihraç edilmeleri talebiyle Müşterek Disiplin Kurulu'na sevk edilmelerine MYK'mız tarafından karar verilmiştir."


Erdal Kalkan istifasını Twitter'dan açıkladı

Tedbirli olarak kesin ihraç edilmeleri talebiyle müşterek disiplin kuruluna sevk edilen Ak Parti İzmir  Milletvekili Erdal Kalkan  sosyal paylaşım sitesi Twitter'daki  hesabından, partisinden istifa ettiğini açıkladı.

Ak Parti İzmir  Milletvekili Erdal Kalkan, MYK kararı sonrası 'tedbirli olarak kesin ihraç edilmeleri talebiyle müşterek disiplin kuruluna sevk edilmesinin ardından sosyal paylaşım sitesi aracılığı ile  istifasını açıkladı.  Kalkan şahsi hesabından şu twettleri paylaştı: 'Ben bu partiye askeri müdahale döneminde girdim. Erdoğan'dan önce tavır koydum. Siyasi partiler demokratik rejimin vazgeçilmez unsurlarıdır.

Siyasi partiler kimsenin babasının çiftliği değildir. Hele Sayın Tayyip Erdoğan'ın değil, onlar milyonlarca insanın yarattığı sosyal varlıklardır.  Hükümet ve iktidar ve  parti disiplini yolsuzlukları, hırsızlıkları, soygunu engellemek için vardır.
Bu iş burada bitmez. Yüce Halkımız herşeyi görüyor. Hakem halkımız olsun. Kurtuluş savaşı yapan bu halk bunu da çözer.

Kalkınma Partisinden istifa ediyorum. Biliniz ki dünya dönüyor halkımızda aptal değil, yolunuz kapalıdır.'"Yolsuzluklara karşı çıktığımız için istenmediğimiz yerde durmayız"

Ak parti disiplinine ve politikalarına, aykırı beyanlarda bulunduğu gerekçeksiyle Müştererek Disiplin Kurulu'na sevk edilen Ak Parti İzmir Milletvekili Ertuğrul Günay, sosyal paylaşım sitesi Twitter'daki hesabından, açıklamalarda bulundu. Günay, 'Yolsuzluklara karşı çıktığımız için istenmediğimiz yerde durmayız. Daha yolun başındayız' dedi.

Ak Parti İzmir Milletvekili Ertuğrul Günay, Müştererek Disiplin Kurulu'na sevk edildiğinin açıklanmasının ardından  Twitter'daki hesabından şu tweetleri attı: 'Temiz siyaset mücadelesini sürdürmek için partiye/ mevkiye/ makama ihtiyaç yok! Sadece temiz bir vicdana ve sağlam bir imana ihtiyaç var!

Yarın Cuma! Yolsuzluklara karşı çıktığımız için istenmediğimiz yerde durmayız. Daha yolun başındayız. Allah, doğruların yardımcısı olsun!

Değerli arkadaşlar, basın mensupları, son olaylar ve siyasi kararımla ilgili yarın Ankara'da basın toplantısı yapacağım. Iyi geceler.'

Ertuğrul Günay, bakanlığı döneminde 'Dünya Mirası İstanbul' kitabının tanıtım toplantısında yaptığı konuşmada sarf ettiği 'İnanılmaz lobiler oluşuyor, rant açgözlülüğü İstanbul'u bir ahtapot gibi sarmaya başladı' cümlesini de bu da hatıra olsun diye açıklamasına link olarak verdi.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS