AK Parti'de Anayasa mesaisi

AK Parti'de Anayasa mesaisi

AK Parti Genel Merkezin'de Anayasa mesaisi vardı. Parti Sözcüsü ve Genel Başkan Yardımcısı Ömer Çelik başkanlığında parti içindeki ikinci değerlendirme toplantısı yapıldı.

Toplantıya AK Parti'nin Anayasa Uzlaşma Komisyonu üyeleri Ahmet İyimaya, Cemil Çiçek ve Abdülhamit Gül'ün yanı sıra partinin hukukçu isimleri Mustafa Şentop, Şeref Malkoç, Hayati Yazıcı ve Burhan Kuzu da katıldı.


AK Parti'nin yeni Anayasa için izleyeceği yol haritası masaya yatırıldı. Toplantıda Anayasa masasının dağılma süreci üzerinde duruldu. Anayasa yapımında hangi partilerle ortaklık yapılabileceği, ortaklıkların avantaj ve dezavantajları ele alındı.


AK Parti sürece CHP ve MHP'nin dahil olmaması durumunda HDP ile ortak çalışma yerine tek başına teklifini Meclis'e sunmayı planlıyor. Ancak 317 milletvekili olan partinin referandum için 14 vekilin daha desteğine ihtiyacı var. Bu konu da masadaydı. O olası desteğin ancak Meclis görüşmelerinde ortaya çıkabileceği değerlendirildi. Ömer Çelik başkanlığındaki heyet bundan sonra en az haftada bir kez toplanacak.


İlerleyen günlerde AK Parti'nin anayasa teklifi de gözden geçirilecek. Değişiklik yapılıp yapılmayacağı kararlaştırılacak.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS