AK Parti'den Diyarbakır'da 'Her Evet Şeyh Sait'e fatiha' pankartı açıklaması

AK Parti'den Diyarbakır'da 'Her Evet Şeyh Sait'e fatiha' pankartı açıklaması

Diyarbakır'da valiliğin karşısına üzerine "Her Evet Şeyh Sait ve arkadaşlarına bir Fatiha'dır" yazılı pankart asılmasıyla ilgili AK Parti'den açıklama yapıldı. AK Parti Diyarbakır İl Başkanı Muhammed Akar, "Bilgimiz ve talimatımız dışında asıldı" dedi.

Diyarbakır'da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım'ın 1 Nisan'daki ziyareti nedeniyle valiliğin karşısına üzerine "Her Evet Şeyh Sait ve arkadaşlarına bir Fatiha'dır" yazılı pankart asılmasıyla ilgili AK Parti'den açıklama yapıldı.

AK Parti Diyarbakır İl Başkanı Muhammed Akar, "Her evet Şeyh Sait ve arkadaşlarına bir fatihadır" yazılı pankartın, bilgileri ve talimatları dışında asıldığını, bunun ne amaçla ve kimler tarafından yapıldığını araştırdıklarını bildirdi.

Akar, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kentte asılan Şeyh Said'e ilişkin pankart üzerinden tartışma yaratılmak istendiğini belirtti.

Pankartın, Seçim Koordinasyon Merkezi ile İl Başkanlığının bilgisi ve talimatı dışında asıldığını dile getiren Akar, "Parti olarak pankart ve sloganlarımız belli bir standart ve disiplin içinde hazırlanır ve asılır. Bu pankartın ne amaçla ve kimler tarafından asıldığını araştırıyoruz" ifadelerini kullandı.

Bu tür tartışma ve gerginlik üreten durumlardan uzak duracaklarını kaydeden Akar, tartışma yaratmak isteyenlere prim vermeyeceklerini söyledi.

Akar, araştırmaları sonucunda, sorumlular hakkında gerekli adımların atılacağını sözlerine ekledi. Bu arada, Yenişehir ilçesinde asılan pankart, fark edildikten kısa süre sonra kaldırıldı.

{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS