AK Partili başkandan Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi'nde Atatürk konuşması

AK Partili başkandan Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi'nde Atatürk konuşması

AK Partili başkandan Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi'nde Atatürk konuşması

Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi'nde konuşma yapan Çamlıdere Belediye Başkanı Hazım Caner Can Atatürk'ün sözlerine atıfta bulunarak, "İlimden uzaklaşıp mürşidin peşine takıldığımız müddetçe yeni FETÖ’lere maalesef ki esir olacağız" dedi. Can'ın konuşması CHP grubundan alkış aldı.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Ankara Büyükşehir Belediyesi (ABB) Meclisinde konuşan Çamlıdere Belediye Başkanı Hazım Caner Can, Atatürk’ün sözlerine atıfta bulunarak, “İlimden uzaklaşıp mürşidin peşine takıldığımız müddetçe yeni FETÖ’lere maalesef ki esir olacağız” dedi. Can’ın sözleri CHP Grubu tarafından uzun süre alkışlandı.

Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi Çamlıdere Belediyesi’nin 2018 yılı bütçesini görüşmek üzere toplandı. Oybirliğiyle kabul edilen bütçe görüşmelerinin ardından kürsüyle gelen Çamlıdere Belediye Başkanı Hazım Yücel Can’ın Atatürk’ün sözlerine atıfta bulunarak söyledikleri, salondan büyük alkış aldı.

Atatürk'e ve Erdoğan’a hakaret eden inşaat işçisine 6,5 yıl hapis

"Atatürk'ün sözlerini kulak arkası yapmayalım"

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün yıllar önceki söylemlerinde anlatmak istediklerinin uygulanması halinde bugün “FETÖ” yapılanmasının vücut bulamayacağını aktaran Can, “Hiç olmazsa bundan sonra Mustafa Kemal Atatürk’ün bu veciz sözlerini kulak arkası yapmayalım” şeklinde konuştu.

İlimden uzaklaşarak mürşidin peşinden gidilmesi halinde yeni FETÖ’lere meydan verileceğini aktaran Can, “Bakın Türkiye’de bugün bir FETÖ kaosu yaşanıyor. Yaşanmalı mıydı, hayır. Çünkü bizim o kadar ünlü güzel değerlerimiz var ki; Mustafa Kemal Atatürk’ün söyledikleri nutuklarındaki o güzel veciz sözlerden bir tanesi diyor ki; her zaman için ilim irfan mürşit hiçbir zaman için ilimin arkasında yer almayacaktır. İlimden uzaklaşıp mürşidin peşine takıldığımız müddetçe yeni FETÖ’lere maalesef ki esir olacağız. Hiçbir zaman için tekkeleri kapattığında ‘Şıhlara, şeyhlere, dervişlere yüz tutmayın’ dediğinde eğer bu doğrultuda gitmiş olsaydık, bugün bir FETÖ tehlikesi bu ülkede yok olurdu”