türkiye

AK Partili Kavakçı Kan: 'CHP'liler spor yapıyor'

  1. Türkiye

AK Partili Kavakçı Kan: 'CHP'liler spor yapıyor'

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ravza Kavakçı Kan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun başlattığı "Adalet Yürüyüşü"nü anlaşılabilir bulmadığını söyleyerek, "Bu vesile ile spor yapmış oluyorlar" dedi. Kavakçı'nın eleştirdiği yürüyüşe ablası Merve Kavakçı'nın OHAL ile üniversiteden ihraç edilen eşi Cihangir İslam da katılıyor. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ravza Kavakçı Kan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun başlattığı "Adalet Yürüyüşü"nü anlaşılabilir bulmadığını söyleyerek, "Bu vesile ile spor yapmış oluyorlar" dedi. Kavakçı Kan'ın eleştirdiği yürüyüşe, ablası Merve Kavakçı'nın üniversiteden ihraç edilen eşi Cihangir İslam da katılıyor.

Ağrı’da İHA’ya özel açıklamalarda bulunan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ravza Kavakçı Kan, CHP’lilerin mahkeme kararına saygı duymaları gerektiğini söyledi.

Başlatılan yürüyüşü "hoş değil" diye niteleyen Kavakçı Kan, şunları söyledi: “Tabi mahkeme kararlarına saygılı olmak gerektiğini düşünüyorum. Hoşlanılmayabilir, beğenilmeyebilir, ama bu şekilde bir yürüyüşle bunu protesto edilmesi açıkçası pek anlaşılabilir bir şey değil.""Gönül isterdi ki 15 Temmuz sonrası birlik beraberlik ruhu devam etsin ve biz Meclis'te hep beraber mücadele edelim. 'Adalet için yürüyoruz' deniliyor, aynı zamanda 20 Temmuz’dan bir bahis var, OHAL’in ilk ilan edildiği ve yine CHP tarafından dile getirilen maalesef kontrollü darbe gibi saçma sapan 249 şehidimizin manevi ruhlarını zedeleyen bir söylem söz konusudur.""Gönül isterdi ki mahkeme kararlarını protesto etmek yerine şehitlerimiz ve ülkemiz için beraber el ele verip çalışalım. Ama tabi tercih onlarındır, spor yapmak önemlidir. Bu vesile ile spor yapmış oluyorlar, kendi bilecekleri iştir."

Ravza Kavakçı Kan, aynı zamanda da Merve Kavakçı'nın kız kardeşi. Kavakçı Kan, milletvekillerine başörtüsünü serbest bırakan düzenlemenin ardından, ablasının yıllar önce TBMM'den çıkarılmasına neden olan başörtüsünü takarak genel kurula gelmesiyle gündeme gelmişti. 

Ravza Kavakçı Kan'ın eleştirdiği yürüyüşe katılanlar arasında ablası Merve Kavakçı'nın KHK ile üniversiteden ihraç edilen eşi Prof. Dr. Cihangir İslam da katılıyor.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Kavakçı Kan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın partinin başına geçmesi ile partinin daha da dinamik bir hale geldiğini söyledi.

Kavakçı Kan, “Bizim işimiz hizmet, AK Parti’yi diğer hareketlerden farklı kılan şey, halkın, milletin sesine kulak verip onların istedikleri hizmetleri arttırarak gece gündüz çalışarak devam etmektir. Şimdi de Sayın Cumhurbaşkanımızın AK Parti Genel Başkanı olarak partisi ile buluşması ile biz çok daha motive olduk. Gece gündüz çalışıyorduk, şimdi o tempoyu daha da arttırarak Türkiye’yi 2023-2071 hedeflerine taşımak için çalışacağız inşallah” ifadelerini kullandı.10 / 10
AK Partili Kavakçı Kan: 'CHP'liler spor yapıyor'
İlk kez geldiği Ağrı'ya ziyaretine ilişkin değerlendirmelerde de bulunan Kavakçı Kan, “Ağrı 15 Temmuz’da dimdik duran bir şehrimiz, teröre prim vermeyen ve terörle mücadelede devletimizin yanında olan bir şehrimizdir. Onun için burada Ağrılı kardeşlerimizle böylesi bir Ramazan gününde bir arada olmak beni çok mutlu etti. Vatandaşlarımıza Sayın Cumhurbaşkanımız ve Başbakanımızın selamlarını ilettik, inşallah onların selamlarını da geri götüreceğiz” şeklinde konuştu.
{$ nextTitle $}

{$ item.Category.Title $}

{$ item.Title $}

{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}

{$ item.Description $}

{$ item.Category.Title $}

{$ item.Title $}

{$ item.Category.Title $}

{$ item.Title $}

{$ item.Category.Title $}

{$ item.Title $}

ilgili haberler

 
LG
MD
SM
XS