AK Partili Kavcıoğlu: Bu akademisyenlere bırak hapishane yaşama hakkı vermezler

AK Partili Kavcıoğlu: Bu akademisyenlere bırak hapishane yaşama hakkı vermezler

AK Partili Kavcıoğlu: Bu akademisyenlere bırak hapishane yaşama hakkı vermezler

İhraç edilen akademisyenler ve cezaevindeki gazeteciler Meclis’te tartışıldı. Plan Bütçe Komisyonu’nda konuşan AK Partili Şahap Kavcıoğlu “Bu bildiriye imza atan hiçbir akademisyene, siyasetçiye, gazeteciye hiçbir ülkede yaşama hakkı bile vermezler, bırak hapishaneyi yaşama hakkı vermezler” dedi.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Gazete Duvar'ın haberine göre; AK Parti Bayburt Milletvekili Şahap Kavcıoğlu, Plan ve Bütçe Komisyonu’nda Avrupa Birliği bütçesi üzerinde söz aldı.

HDP’nin Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi’ne verdiği raporu eleştiren Kavcıoğlu, ‘gammazcılık’ suçlamasında buludu. Raporda, akademisyenler ve gazetecilerle ilgili ifadeleri eleştiren Kavcıoğlu şunları söyledi:

AİHM talep etti, Gülmen ve Özakça muayene edildi

''Akademisyenler ve gazeteciler’ diyorsunuz. Bakın, şöyle bir ifadeyi yazan akademisyene bu ülkede ne yapılması gerekiyor: Kasıtlı ve planlı kıyım… Türkiye’nin kıyım yaptığını söylüyor bir akademisyen. Bu bildirinin altına imza atan hiçbir akademisyenin Türkiye’de akademisyenlik yapmaya hakkı yok. Türkiye’nin öğrencilerine ders anlatmaya hakkı yoktur.''

Sedat Peker akademisyenlere yönelik sözleri için ifade verdi

Kendisinin de akademisyenlik yaptığını hatırlatan Kavcıoğlu şöyle devam etti: “Türkiye’yi böyle karalayacak, Türkiye’nin kıyım yaptığını, katliam yaptığını yazacak, altına imza atacak. Kimlerle beraber yapıyor bunu? Devlete böyle bir ihanet olur mu ya? Bu bildiriye imza atan hiçbir akademisyene, siyasetçiye, gazeteciye hiçbir ülkede yaşama hakkı bile vermezler, bırak hapishaneyi yaşama hakkı vermezler.”

“Yaşadığımıza şükür”

HDP Milletvekili Ertuğrul Kürkçü, Kavcıoğlu’na “İyi valla, yaşadığımıza çok şükür!” yanıtı verirken, HDP’li Garo Paylan ise “Siz bu kafayla bu Bakanlığa bütçe vermeyin” diye seslendi.