AK Partili Naci Bostancı'dan Musa Çam'a ilginç sözler

AK Partili Naci Bostancı'dan Musa Çam'a ilginç sözler

AK Parti Grup Başkanvekili Naci Bostancı ile CHP'li Musa Çam arasında Meclis Genel Kurulu'nda ilginç bir tartışma yaşandı. Bostancı, Musa Çam'ın "Benim sevdiğim lider Atatürk'tür sözlerini "Sayın Erdoğan, Musa kardeşimize Atatürk'ü hatırlatıyor; negatif aşk bu" diyerek yorumladı.

Meclis Genel Kurulu'nda Cumhurbaşkanlığı bütçesi görüşülürken Cumhurbaşkanlığı Sarayı'yla ilgili Musa Çam'ın söylediği sözlerin ardından AK Parti Grup Başkanvekili Naci Bostancı, "Sayın Erdoğan bu ateşli Musa kardeşimize Atatürk'ü hatırlatıyor. Negatif aşk bu" dedi.


CHP'li Çam: "Türkiye'de sarayın gladyosu devreye girdi"


TBMM Genel Kurulu 2016 Bütçe Tasarısı görüşmelerinde Cumhurbaşkanlığı bütçesi üzerine CHP grubu adına İzmir Milletvekili Musa Çam konuştu. Kürsüdeki konuşmasında bütçeye kırmızı kart gösteren Çam, şunları söyledi: "Daha ilk seçildiği günden itibaren Anayasa'yı çiğneyen bir Cumhurbaşkanı ile karşı karşıyayız. Dünyanın hiçbir ülkesinde seçilmiş bir Cumhurbaşkanı hem Başbakan hem de bir siyasi parti genel başkanı gibi davranamaz ama bizim ülkemizde Sayın Recep Tayyip Erdoğan bunları yaptı. Yetmedi, 7 Haziran seçimlerine giderken ettiği yemini çiğnedi. Seçimlerden önce temel atma ve açılışları bahane ederek yaklaşık 40 ilde yaptığı mitinglerde AKP'ye oy istedi. Bir Cumhurbaşkanı bir siyasi parti genel başkanı gibi meydan meydan dolaşıp partiye oy isteyebilir mi? Ama Recep Tayyip Erdoğan yaptı bunları. Bütün bu kampanyalara rağmen halk 'Ben senin 13 yıllık iktidarına son veriyorum' dedi. Seçimden sonra tam 32 gün görev vermedi Sayın Ahmet Davutoğlu'na. Hükümet kurulmadı. Ondan sonra o Cumhurbaşkanı görevi ikinci partiye vermesi gerekiyorken, CHP Genel Başkanına hükümeti kurma görevini vermedi. Eğer CHP, MHP ve HDP ile bir azınlık hükümetini tek başına kurmuş olsaydı 17-25 Aralık'ın bütün yolsuzluk dosyalarını buraya getirecekti ve belki bugün Recep Tayyip Erdoğan elleri kelepçeli mahkemelerde olacaktı ya da cezaevinde olacaktı. Bunların önünü kesmek için Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'na görev verilmedi ve Türkiye'de sarayın gladyosu devreye girdi"


"Kaçak sarayı kaça yaptınız?"


Cumhurbaşkanlığı Sarayı için kaç para harcandığının açıklanmadığını belirten CHP'li Çam, "Türkiye'de terör olaylarının önemli bir noktası saray gladyosu tarafından yapılmış ve onlar tarafından başlatılmış bir oyundur. Şu kaçak sarayı kaça yaptınız? Parasını açıklayın diyoruz, açıklayamıyorsunuz, kaç para harcadığınızı söyleyemiyorsunuz. Bir ülkenin Cumhurbaşkanı hem kaçak sarayda hem kaçak villalarda oturur mu? İzmir'in Urla ilçesinde vatandaş bir tek göz oda yapamazken Cumhurbaşkanı kaçak villalar yapıyor. Bu Türkiye'nin geldiği noktadır. Recep Tayyip Erdoğan'a, ey Recep Tayyip Erdoğan ağacı büyüten biziz kesen sen, hukuku kuran biziz katleden sen, gençlerin kurşunlarla yaralanmasına feryat eden biz onlara emir veren, 'destan yazdılar ' diyen sen, hırsızı takip eden biziz taktir eden sen, evladımıza 'haramdan uzak dur' diyen bizi, Bilal Erdoğan'a 'evdekileri dolarları sıfırla' diyen sensin. Ey Recep Tayyip Erdoğan, seçim meydanlarına çıktın, elinde Kur'an, dilinde bin bir yalan, kursağında haram olan bu bütçeye bizler kırmızı kart gösteriyoruz" ifadelerini kullandı.


Meclis başkanvekili Aydın: "Cumhurbaşkanımızı halkın nezdinde karalayamazsınız"


Meclis Başkanvekili Ahmet Aydın, Musa Çam'ın konuşmasındaki ithamları eleştirerek "Bunların her biri suç isnadı şeklinde ve özellikle bir algı operasyonuyla aynı. Cumhurbaşkanımızı halkın nezdinde karalayamazsınız. Halkımız da bunu kabul etmez. Cumhuriyete devlete millete olan bağlılığını burada her milletvekili gibi sizde ifade ettiniz. Yalnız şunu da unutmamak gerekir ki devletin başı cumhurbaşkanıdır. Bu sıfatla Türkiye Cumhuriyetini ve Türk milletinin birliğini de sayın cumhurbaşkanı temsil eder. O yüzden ifadelerinizi makul düzeyde kullanırsak memnun olurum" diye konuştu.


AK Parti Grup Başkanvekili Bostancı: "Negatif aşk bu"


Sataşmadan dolayı söz isteyen AK Parti Grup Başkanvekili Bostancı da CHP'li Çam'ın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a negatif aşk duyduğunu ileri sürerek şunları söyledi: "CHP İçinde Sayın Cumhurbaşkanımıza ilişkin en ateşli konuşmaları yapan kişileri sıralarsak Musa Bey başlarda gelir. Geçenlerde de böyle bir konuşma yapmıştı. Ben de bunun Sayın Erdoğan'a ilişkin negatif bir aşkın temsili olduğunu söylemiştim. Aşkla nefret arasında incecik bir çizgi vardır derler. Şimdi bakın bu çizgi de nasıl oluşuyor. Geçen günkü konuşmasından örnekle söyleyeyim. Musa Bey'e Sayın Erdoğan'ı negatif aşkla seviyorsunuz dedikten sonra Musa Bey öfkelendi ve 'Benim sevdiğimi lider Atatürk'tür' dedi. Sayın Erdoğan size Atatürk'ü hatırlatıyor Musa Bey. Negatif aşk bu. Şöyle dese anlarım mesela. Ben Sayın Kılıçdaroğlu'nu seviyorum ikiside yaşıyor hayatta. Deniz Baykal'ı seviyorum dese ikisi de yaşıyor hayatta. Ama doğrudan bodoslama Atatürk'ü hatırlayınca düşünüyorum ki evet Sayın Erdoğan bu ateşli Musa kardeşimize Atatürk'ü hatırlatıyor. Ben daha ne diyeyim"


 


 


 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS