Ak Partililer Kılıçdaroğlu hakkında suç duyurusunda bulundu

Ak Partililer Kılıçdaroğlu hakkında suç duyurusunda bulundu

AK Parti İstanbul İl Başkanı Selim Temurci, bazı partililerle birlikte Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a hakaret ettiği iddiasıyla CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu hakkında suç duyurusunda bulundu. Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı'na gelen AK Parti İstanbul İl Başkanı Selim Temurci ve beraberindeki partililer, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu hakkında ayrı ayrı imzaladıkları suç duyurusunu savcılığa sundular.

Suç duyurusunu sadece bir parti adına değil, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olarak bulunduğunu ifade eden Selim Temurci, "Kılıçdaroğlu'nun ısrarla ve sürekli olarak milletimizin büyük bir teveccühü ile seçilmiş ve benim de bir Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olarak oy verdiğim Cumhurbaşkanıma yönelik çok ağır ithamları var" diye konuştu.

"Bu makama yapılan saldırı, milletimize yapılan bir saldırıdır"

Cumhurbaşkanlığı makamının bu milletin birliğini, beraberliğini temsil eden en yüce makam olduğunu ve bunu da herkesin bildiğini söyleyen Temurci, "Dolayısıyla bu makama yapılan saldırı, milletimize yapılan bir saldırıdır" diye konuştu. Temurci, Kılıçdaroğlu'nu hedef aldığı konuşmasının devamında da " Sürekli kurultay kazanıp hiçbir seçim kazanamayan, bu manada son kurultay sonrası yapmış olduğu açıklamalar, çok büyük bir hezeyandır" dedi.

"Güneş gibi gördüğümüz Cumhurbaşkanımıza leke dokundurmayacağını biliyoruz"

Kılıçdaroğlu'nun, Cumhurbaşkanını ve makamını, parti içi çekişmeleri önlemek ve parti içi birliği sağlamak adına kullandığını düşündüklerini söyleyen Temurci, "Bunu lanetliyoruz, bunu kınıyoruz. Millete yapılan bir saygısızlık olarak görüyoruz" dedi. Cumhuriyet Halk Partisi'ne oy verenlerin de bu duruma olumsuz yaklaştıklarını söyleyen Temurci, "Atalarımız çok güzel söylemişler, 'uslubu beyan ayni ile insan'' diye. Biz bütün bu iftiraların güneş gibi gördüğümüz Cumhurbaşkanımıza hiçbir leke dokundurmayacağını biliyoruz" diye konuştu.

Suç duyurusu dilekçesi

Savcılığa sunulan dilekçede, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun 16 Ocak'ta CHP 35.Olağan Genel Kurultayı'nda, 19 Ocak'ta partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmalarda ve sosyal paylaşım sitesi Twitter'da yaptığı paylaşımlarda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a ağır hakaretlerde bulunduğu öne sürüldü. CHP liderinin ithamlarının Cumhurbaşkanı'nı seven ve ona oy veren vatandaşlara yönelik de ağır bir hakaret olduğu ifade edilen dilekçede, Kılıçdaroğlu'nun "Cumhurbaşkanı'na hakaret" ve "hakaret" suçlarından hakkında dava açılarak cezalandırılması talep edildi.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS