AK Parti'nin tek kadın il başkanı mazbatasını aldı

AK Parti'nin tek kadın il başkanı mazbatasını aldı

AK Parti Çanakkale 6’ncı Olağan İl Kongresinde tek listeyle yeniden il başkanı seçilen Yeşim Karadağ, mazbatasını aldı.

 21 Ocak Pazar günü Anafartalar Kapalı Spor Salonu'nda gerçekleştirilen AK Parti Çanakkale 6’ncı Olağan İl Kongresine tek listeyle katılan Yeşim Karadağ, yeniden il başkanı seçildi.


Bugün saat 15.30'da partililerle birlikte Çanakkale İl Seçim Kurulu Başkanlığına gelen Karadağ, mazbatasını aldı.


Daha sonra adliye binası önünde açıklamada bulunan Karadağ, "Bildiğiniz üzere geçen hafta Başbakanımızın katılımıyla 6. Olağan Çanakkale İl Kongremizi gerçekleştirdik. Ve kongremizden sonra ben bildiğiniz gibi 22 ay önce atanmış bir il başkanıydım. Kongreden sonra tekrardan seçilmenin onuru, gururu ile bugünde mazbatamızı aldık. Allah bana, yönetimime, AK Teşkilatlarımıza hayırlı nice hizmetler yapmayı nasip etsin. Şunu özelliklede söylemek istiyorum. Şuan da partimizin tek kadın il başkanıyım" dedi.


'Çanakkale'de tarih yazacağız'


Önlerinde 2019 gibi bir seçim olduğunu hatırlatan Karadağ, "Biz tüm ekibimizle AK Parti kadroları olarak, şu saatten itibaren bu seçime odaklanıp, dur durak bilmeden çalışacağız inşallah. Çanakkale'de tarih yazacağız diyorum ben. Evet kırgınlıklar, güceniklikler olacaktır, olmuştur da. Ama bunlar sorun değil. Bunların hepsini aşacağız. Bir olacağız. Cumhurbaşkanımızın Genel Başkanımızın dediği gibi de bir olacağız, beraber olacağız, diri olacağız, iri olacağız, yılmadan yıkılmadan durmak yok, yola devam diyeceğiz, inşallah" diye konuştu.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS